אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גפן השקעות: נחתם הסכם להקמת מיזם בתחום הטכנולוגיות הנקיות ב-20 מיליון שקל צילום: Erez lichtfeld

גפן השקעות: נחתם הסכם להקמת מיזם בתחום הטכנולוגיות הנקיות ב-20 מיליון שקל

הפרוייקט שיקרא הורייזן ונצ'רס ינוהל במשותף על ידי גפן (30%), אלסטרום (50%) ורותם תעשיות (20%) כאשר חלק ממימון הפרוייקט יהיה על ידי באמצעות המדען הראשי

07.03.2011, 11:05 | שי סלינס

גפן השקעות הודיעה היום (ב') לבורסה באחד העם כי חתמה על הסכם עם אלסטרום ורותם תעשיות להקמת מיזם משותף  בתחום הטכנולוגיות הנקיות שיקרא הורייזן ונצ'רס.

בכוונת הורייזן ונצ'רס להשקיע במיזמים לפיתוח טכנולוגיות לאנרגיות נקיות, במסגרת תוכנית תלת שנתית שהיקפה הכולל יהיה 20 מיליון שקל, כאשר חלק מסכום זה ימומן באמצעות המדען הראשי במשרד התעשייה והמסחר, ואלסטום ורותם יספקו את המימון הנותר במסגרת החממות הטכנולוגיות של גפן.

המיזם החדש ינוהל במשותף על ידי 3 החברות כאשר אלסטום ורותם ישקיע במשותף בהורייזן ונצ'רס 1.5 מיליון דולר על פני תקופה של 3 שנים.

לפי ההסכם אלסטרום תחזיק ב-50% ממניות הורייזן ונצ'רס בעוד גפן תחזיק ב-30% ורותם ב-20%.

בנוסף תבחן הורייזן ונצ'רס מגוון רחב של טכנולוגיות בתחומי האנרגיה כגון אנרגית השמש והרוח, הפחתת גזי פליטה וטכנולוגיות לשימור וחיסכון באנרגיה.

ניסים זוילי נשיא אלסטום ישראל אמר היום כי "ההשקעה המשותפת עם חברת רותם וגפן משתלבת עם חזון אלסטום ועם המחויבות שלה להשקעה בטכנולוגיות לאנרגיה מתחדשת ואני בטוח כי שותפות זו תניב פירות".

דן פאר, מנכ"ל רותם: "הקמת המיזם הינה חלק מפעילות רחבת היקף שמובילה רותם בתחום האנרגיות הירוקות. פעילות הכוללת את המרכז לאנרגיות מתחדשות וכן את המיזם המשותף לרותם ולדימונה בתחום הסולארי".

אלסטום פועלת בתחום האנרגיה, התחבורה והתשתיות עם מחזור מכירות של 25 מיליארד דולר ו-75 אלף עובדים. החברה הוקמה ב-1928 ופועלת בלמעלה משבעים מדינות ברחבי העולם.

רותם תעשיות היא חברת טכנולוגיה המתמחה במחקר, פיתוח ומסחור של טכנולוגיות חדשניות הנמצאות בראשית שלבי הפיתוח שלהן ומפעילה מרכז מחקר ופיתוח בפארק רותם שליד דימונה.

גפן השקעות ביומד הינה חברה ציבורית הפועלת באמצעות שתי חממות טכנולוגיות באשקלון ובתל חי לזיהוי. בין יתר הפרויקטים הידועים של גפן ניתן למנות את חברת תבור המפתחת משתל לרצועה צולבת בברך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות