אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מהנדס עיריית תל אביב: "אנחנו לא מתנגדים לתמ"א 38" צילום: יובל חן

מהנדס עיריית תל אביב: "אנחנו לא מתנגדים לתמ"א 38"

חזי ברקוביץ' בכנס של גלובס והתאחדות הקבלנים: "הבדיקות שערכנו עד עכשיו הוכיחו שמדובר בנושא מורכב ובעייתי; אנחנו נעדיף בנייה חדשה שתחזיק לפחות ל-60 השנים הקרובות

07.03.2011, 12:03 | דותן לוי

"אומרים שאנחנו מתנגדים לתמ"א 38 (תוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים נגד רעידות אדמה - ד.ל) אבל זה לא נכון, אנחנו לא מתנגדים לתמ"א. אנחנו היינו הראשונים שעודדו את התחום, הוצאנו מאות אלפי שקלים על הבדיקות לתוכנית הזו אבל ככל שהשקענו יותר העובדות והפרטים הקטנים טפחו על פנינו", כך אמר היום מהנדס עיריית תל אביב, חזי ברקוביץ' במהלך כנס של גלובס והתאחדות הקבלנים בנושא תמ"א 38.

ברקוביץ' התייחס לנושא החיזוק ואמר, "כבר היה לנו בית שעבר את כל הבדיקות אבל התמוטט במהלך הבנייה. אני מודה שקצת נבהלנו והתחלנו מחדש לבחון הכל שוב ולבצע את כל הבדיקות. 96% מהפרויקטים שבדקנו נפסלו בגלל נושא הקונסטרוקציה. חשוב להבין שבחלק גדול מהמקרים מצב הבניין הורע לאחר התוספת, זה לא טבעי עבור הבניין להוסיף טונות של בטון על הגג בשם החיזוק שלו. אני לא אומר שזה בלתי אפשרי אבל רק אומר שהתמ"א הזו היא קשה ומורכבת".

ברקוביץ' הוסיף ואמר כי לדעתו הצהרות המדינה לפיהן החיזוק לא צריך לעלות כסף היו טעות, "תראו מה קרה, קודם כל יצאנו ואמרנו שהתמ"א לא עולה כסף. עכשיו מה קורה אם קבלן יבקש כסף על החיזוק מיד יתנפלו עליו. תעיז להגיד למישהו להוריד מהתשואה שלו לטובת תחזוקת הבניין והוא מיד יסרב".

על השאלה מדוע לא לאשר בכל תל אביב תוספת קומה נוספת אמר ברקוביץ', "יש אזורים שלמים בתל אביב שזכויות הבנייה בהם עדיין לא מוצו. לתל אביב יש תוספת של 20 אלף יחידות דיור ל-20 השנה הבאות. אנחנו מנסים לתעדף את הבניין החדש על פני הבניין הישן. אין חולק שהמוצר של בניין חדש טוב אלף מונים על התוספת ל-60 השנים הבאות. לא בונים בניין ל-10 שנים".

על דבריו של סגן נשיא התאחדות הקבלנים, איציק אמסלם לפיהם בראשון לציון אישרו תוספת של 4 קומות והכל בסדר, אף בניין לא נסדק הגיב ברקוביץ' ואמר: "אני מקווה שהם יפתרו בעיות של חניה, גני ילדים ותנועה, אז כל הכבוד לראשון לציון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
כל הכבוד למהנדס העיר שאומר את האמת כנסו לקרוא
מהנדס העיר תל אביב הוא מנוסה מאוד וחכם שאומר את האמת בפנים לכל מי שלא רוצה לשמוע כל המעוניינים בתמ''א 38 לא מבינים את המשמעות של 200-300 טון על גג בנין ישן משנות ה50 עדיף לכולם להרוס את הבנינים הישנים ולבנות חדשים כמו שאמר מר שטיינמן מומחה לכלכלה מחברת מודלים כלכלים ''בניה רק לגובה'' מספיק עם מדינת עולם שלישי הגיע הזמן לשיפור איכות החיים במגדלים לכו-ל-ם
ירון , תל אביב  |  07.03.11
לכל התגובות