אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלחמת המים בין שטראוס לאלקטרה מגיעה לבית המשפט צילום: מורג ביטן

מלחמת המים בין שטראוס לאלקטרה מגיעה לבית המשפט

כשבוע לפני השקת מסנן המים של אלקטרה שיתחרה בתמי 4, טוענת שטראוס בבית המשפט: "מדובר בהפרת פטנטים של תמי 4 בתחום סינון המים"

07.03.2011, 14:13 | גיל קליאן

מלחמת מסנני המים בין שטראוס לאלקטרה עולה מדרגה. כשבוע לפני השקת מסנן המים של אלקטרה, שיספק לראשונה תחרות בהיקפים גדולים במכשיר התמי 4 שמשווקת שטראוס באמצעות החברה בת שטראוס מים, הגישה אתמול שטראוס תביעה לבית המשפט המחוזי מחוז מרכז פתח תקוה, בטענה כי אלקטרה מפרה פטנטים של תמי 4 בתחום סינון המים. שטראוס מבקשת מבית המשפט לקבוע חד משמעית כי המוצר של אקטרה מפר פטנט של החברה.

מהמרצת הפתיחה שהגישה שטראוס, עולה כי מנהלי שטראוס נפגשו עם מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה, יקי ודמני, והדגישו בפניו כי המוצר אותו הוא מתכנן לייבא, מתוצרת חברת לונסיד, מפר פטנט של החברה. הפגישה התקיימה ב-17 בנובמבר, ונגעה בחסות המשותפת של שתי החברות לקבוצת הכדורסל מכבי תל אביב. לפי שטראוס, ודמני הכחיש בפגישה כי המוצר שהוא מתכנן לשווק מפר פטנטים של תמי 4. כעת, טוענים בשטראוס, יש בידיהם ראיות לפיהן אלקטרה מתכננת לייבא מוצרים מתוצרת אותו יצרן סיני – בניגוד להצהרות ודמני באותה פגישה.

הראיות נאספו ככל הנראה בביקור של חיים וילדר, מנהל הפיתוח והמחקר של שטראוס מים, במשרדי החברה הסינית באוגוסט 2010. באותו ביקור, טוענת שטראוס, הוצג לוילדר מכשיר מתוצרת החברה הסינית, כאשר בחברה סיפרו לו שמדובר במתקן שפותח עבור חברה ישראלית "העוסקת בתחומים מגוונים, ובהם גם מיזוג אוויר". כמו כן, לטענת שטראוס עלון השימוש של המכשיר מופיע בשפות אנגלית, מנדרינית ועברית – מה שלטענתה מחזק את הטענה כי המכשיר יגיע בקרוב לשיווק בישראל.

ודמני מסר בתגובה: "עד רגע זה לא הגיעה שום תביעה למשרדי אלקטרה מוצרי צריכה. במידה שהמידע שמסרתם אכן נכון, מצער שחברת שטראוס מים מנסה למנוע מהצרכן הישראלי את חופש הבחירה ומנסה להעביר את התחרות לזירת בית המשפט. לכשתגיע התביעה נלמדה ונגיב".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
ל 8 חוץ מזה שאתה נשמע ממש כמו עובד שטראוס
גם לאלקטרה יש תו תקן מלא מה גם שהתקן בודק רק פילטר פחם בספיגת כלור וחלקיקים לתמי 4 אין פטנט על זה אלה רק על צורת החיבור של הפילטר למכשיר שלהם תתחילו לבדוק עובדות כמו למשל שאמרים לנו שאין מתכות כבדות במים כמובן שיש אפילו יש תקן לזה הפחד הגדול של תמי 4 הוא שאת הפילטרים תקנו בחוץ ולא תשלמו עליהם מעל 200 שח
אבי , מרכז  |  15.08.13
8.
לכל מי שלא יודע
שטראוס החברה היחידה בשוק שנבדקת ע"י מכון תקנים ומחזיקה בידייה את תוי התקן של איכות המים המחמירים ביותר בשור רק לצורך הסבר קטן שלהבדיל כל חברה אחרת שקיימת בשוק המים תמי 4 קיימת כבר למעלה מ40 שנה והדבר היחידי שהיא עוסקת בו זה מים לא טלויזיות ולא מזגנים ולא בקבוקים מפלסטיק שאנשים לא מבינים שהם שותים מים שהם ביכלל לא בריאים כי כמו שאתם אומרים באצם יש גם מים מהברז
אבישי , מרכז  |  16.03.11
לכל התגובות