אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ערוץ הכנסת נקנס ב-201,600 שקל על הפרות תוכן צילום: יוסי מימוני

ערוץ הכנסת נקנס ב-201,600 שקל על הפרות תוכן

מועצת הכבלים והלוויין הטילה את הקנסות על חסרונם של שידורים מסויימים וכתוביות בשידורים שאינם חיים; בכיר בחברה החדשות, בעלת הרשיון בערוץ: הקנס הוא התנכלות לא עניינית ולא מקצועית

07.03.2011, 14:28 | שלי פריצקר

לראשונה מאז ניתן לערוץ הכנסת (99) רישיון לשידורים בנובמבר 2006, הטילה עליו מועצת הכבלים והלוויין שני קנסות כספיים בעקבות הפרות שנעשו על ידו ב-2009. היקף הקנסות עומד על 100,800 שקל כל אחד.

בעלת הרישיון בערוץ הכנסת היא חברת החדשות של ערוץ 2, אשר לפני שנה האריכה את רשיונה בערוץ ב-3 שנים נוספות.

לדברי בכיר בחברת החדשות, ההתנהלות של מועצת הכבלים והלוויין תמוהה שכן "ערוץ הכנסת עמד בכל מחויבויותיו והקנס הוא התנכלות לא עניינית ולא מקצועית".

ההפרה הראשונה הינה בתחום חובות התוכן המפורטות בחוק. כך לדוגמא, הערוץ לא עמד בחובתו לשדר תוכנית בשפה הרוסית ולא שידר מספיק מוועדות הכנסת. ההפרה השנייה נוגעת לכך שהערוץ לא מילא את חובתו כנדרש בחוק ללוות את שידורי הכנסת שאינם משודרים בשידור חי בתרגום לערבית או עברית.

יו"ר המועצה, ניצן חן, מסר כי "אנו רואים בחומרה את העובדה שערוץ ציבורי המחזיק ברישיון לשידורים מבית המחוקקים, ממנו ניתן היה לצפות כי ישמש כדוגמה ומופת עבור גופי השידור המסחרי, מרשה לעצמו להפר באופן מתמשך את הרישיון שניתן לו על ידי המועצה".

מחדשות 2 לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות