אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Play: בחזרה למערב הפרוע צילום מסך: denverpost.com

Play: בחזרה למערב הפרוע

תמונות שמחזירות אותנו לסוף המאה ה-19 בארה"ב, וגם: המהפכה במצרים דרך עיניו של בכיר גוגל שהיה מעורב בה, לקרוא מ-RSS בצורה נוחה יותר, רכיבה מסוכנת במיוחד במורד גבעה ואיך אפקט הפלסיבו משפיע עלינו כשאנחנו לוקחים תרופה

07.03.2011, 21:06 | שי רינגל

 

תמונות מהמערב הפרוע

 

בין השנים 1892-1887 צילם ג'ון אס.אייץ' את המערב הפרוע הנבנה לאיטו, וגם את החוף המזרחי המתפתח. הוא תיעד את תושבי עיירות הספר שבאו ליישב את האדמה - וגם את התושבים המקוריים, שרובנו מכנים אינדיאנים, שגורשו מאדמותיהם והועברו ל"שמורות". הוא צילם את הרכבות הראשונות, ואת הנופים הבתוליים המרהיבים של ארה"ב. ככה נראתה אמריקה לפני יותר מ-100 שנה.

(לקאובויז שביניכם)

אחת התמונות באוסף, צילום מסך: denverpost.com אחת התמונות באוסף | צילום מסך: denverpost.com אחת התמונות באוסף, צילום מסך: denverpost.com

מהפכה 2.0

 

וואיל גוהנים, המהנדס של גוגל שהשתתף במהפכה במצרים, הרצה לאחרונה בכנס TED, וסיפר על המהפכה במצרים מנקודת מבטו. הוא קורא לה "מהפכה 2.0", כיוון שלא היה לה מנהיג או גיבור אחד.פרספקטיבה מעניינת על ההפיכה במצרים, שבודקת איך באמת האינטרנט נותן קול לאנשים שמושתקים במשטרים רבים, ויוצאת מעבר לקלישאות על "מהפכת הפייסבוק".

RSS משופר

אוהבים לקרוא באתרים דרך RSS, אבל שונאים לראות רק חלק מהכתבות ולא את הטקסט המלא? הכלי הבא יעזור לכם ליצור פיד חדש, שעוקף את ההגדרות של האתר המקורי. הכניסו את הקישור לפיד ה-RSS הסורר ותקבלו קישור חלופי, שיאפשר לכם לקרוא באותו אתר בלי שום הגבלה.

(לקרוא את כל הטקסט)

במורד הגבעה

 

ככה זה נראה כשרוכבים במורד אחת הגבעות המסוכנות בצ'ילה: לרוכב הבא חיברו מצלמה בקסדה ושלחו אותו לבצע כמה תעלולים מסוכנים במיוחד במורד גבעה תלולה ומאוכלסת. מומלץ לצפות במסך מלא.

תרופה בכאילו

 

פלסיבו הוא אפקט מאוד דומיננטי בעולם התרופות. אם נגיד לאדם שתרופה מסוימת תשכך את כאביו, יש סיכוי לא רע שהכדור יעשה חצי מהעבודה עוד לפני שהוא התחיל באמת להשפיע. עד כמה אפקט הפלסיבו גדול? Professor Funk מסביר בסרטון הבא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות