אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסום ראשון: גרדיה מדיקל מבטלת את ההנפקה בבורסה

פרסום ראשון: גרדיה מדיקל מבטלת את ההנפקה בבורסה

הסיבה לדחיית ההנפקה: הערכות כי המצב הנוכחי של השוק לא יאפשר לחברה להשלים את הגיוס המבוקש

07.03.2011, 16:18 | שניר הנדלר

חברת המכשור הרפואי גרדיה מדיקל אשר פיתחה מערכת פילטר ייחודית להגנה מפני מקרי שבץ, החליטה לדחות את ההנפקה הראשונית שתכננה, כך נודע ל"כלכליסט". הסיבה לדחיית ההנפקה: הערכות כי המצב הנוכחי של השוק לא יאפשר לחברה להשלים את הגיוס המבוקש. כעת יעמלו בגרדיה על עריכת תשקיף מעודכן שיבוסס על הדו"חות השנתיים וימתינו עד לפתיחת חלון הנפקות חדש.

גרדיה מדיקל הוקמה על ידי קרן ההשקעות הרפואית הוותיקה מדיקה, החתומה על מספר הצלחות בתחום הצינתור ביניהן מכירת PVT בכ-165 מיליון דולר, אימפלה שנמכרה בכ-120 מיליון דולר, רמון שנמכרה בכ-300 מיליון דולר וכן ונטור שנמכרה בכ-325 מיליון דולר. בעלי המניות בחברה הינם קרן מדיקה המחזיקה בכ-70% ממניות החברה וקרן VLSI האמריקאית המתמחה בתחום המכשור הרפואי.

המערכת הראשונה של גרדיה, פונה לשוק הצפוי להגיע לכ-800 מיליון דולר בתוך שנים ספורות וכולל יותר מ-4 מיליון פרוצדורות צנתוריות - צנתורים לבביים, צנתורים ברגליים, צנתורים בעורקי הכליה וכן בעורקי התרדמה. המערכת נוסתה בהצלחה ביותר מ-50 צינתורים בגרמניה, איטליה וישראל והשתתפה ב-3 הדגמות מוצלחות בשידור חי בכנסים רפואיים מובילים בתחום. החברה כבר השיגה אישור CE לשיווק באירופה ונמצאת כיום בתהליך אישור מקוצר ב-FDA.

במהלך שנת 2011 צפויה החברה להתחיל בפעילות מסחרית בכ-10 בתי חולים באירופה אשר ירכשו את המוצר של גרדיה. מפעילות זאת ייאסף מידע קליני ומידע שיווקי אשר ישמש את החברה ביצירת תשתית מכירתית להמשך.

למערכות מניעת התסחיפים של החברה קיים כבר היום שיפוי ביטוחי בארה"ב ובאירופה (Reimbursement) המחייב שימוש במערכת הגנה מפני תסחיפים בפרוצדורות צינתוריות, כך שתהליך האימוץ של המוצר יהיה מהיר ויעיל יותר. לאור הנחיות חדשות של איגודי הרופאים והמומחים בתחום , צפויה הרחבה משמעותית מאוד של הבחירה בצנתור למקרי היצרות בעורקי התרדמה ומכאן הרחבה משמעותית של הצורך במניעת תסחיפים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות