אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"לא בטוח שהירידה במספר בוגרי ההנדסה מעידה על מצוקה" צילום: יריב כץ

"לא בטוח שהירידה במספר בוגרי ההנדסה מעידה על מצוקה"

כך אמר במהלך דיון בכנסת חגי לוין, חבר המועצה הלאומית לכלכלה. עפ"י סקר שהוצג בדיון, 81% מהתעשיינים מתקשים בגיוס עובדים המתמחים בטכנולוגיה

07.03.2011, 18:55 | אסף גלעד

"לא ברור מהן הסיבות לירידה במספר בוגרי ההנדסה ולא בטוח שירידה זו מעידה על מצוקה", כך אמר הבוקר (ב') חגי לוין מהמועצה הלאומית לכלכלה.

"תופעה דומה קיימת במקומות נוספים בעולם המערבי", הוסיף לוין וציין כי המועצה מודעת לבעיה ופועלת לתיקונה במסגרת צוות בין משרדי הכולל את משרדי האוצר, ראש הממשלה והוועדה לתקצוב ותכנון. הדברים נאמרו בדיון בוועדות המשנה לקידום ולסיוע לתעשיית ההייטק שנערך ביוזמת ח"כ רוברט אילטוב.

שלמה ווקס, מנכ"ל איגוד תעשיות האלקטרוניקה והתוכנה, הדגיש כי קיים פער חד משמעי בכוח אדם הנדסי וטכנולוגי בתעשייה. לדבריו, חברות הייטק ישראליות הוציאו 15 אלף משרות למדינות זרות. בנוסף, סקר שערכה לאחרונה המחלקה הכלכלית של האיגוד בקרב 750 חברות העלה ש-81% מהתעשיינים מעידים על קושי בגיוס עובדים המתמחים בטכנולוגיה. המחסור במהנדסים גורר עימו עלייה בשכרם, וכתוצאה מכך פונות חברות רבות לגיוס מהנדסים בהודו ובמזרח אירופה.

במסגרת הדיונים הציגו אילטוב ומנכ"לית שדולת ההייטק, אסתי פשין, את הצעת החוק אותה הם מקדמים, לפיה חיילים משוחררים מהפריפריה, שיימצאו כמתאימים ללימודים טכנולוגיים, יקבלו מלגה מהמדינה עד להשלמת התואר הראשון בתחומי ההנדסה והמדעים. על הצעת החוק חתומים כיום 33 חברי כנסת, ולהערכת אילטוב הצעת חוק שכזו צפויה לספק בין 1,000 ל- 1,500 מהנדסים בשנה לתעשייה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
זה לא רק הניסיון
החברות לא מוכנות להתפשר על בוגרים של מקצועות מקבילים. לא כל מי שלומד הנדסה מעוניין ללמוד הנדסת תוכנה או חשמל. יש המוני מקצועות הנדסה בעלי צריכה בשוק שאף אחד מהמעסיקים הפוטנציאלים לא מוכן להתפשר עליהם. כמו כן, ישנן משרות שלא קשורות כלל להשכלה הספציפית - מנהל רכש/קניין שהוא בעל תואר בהנדסת מכונות. בואו אסביר לכם משהו: מהנדס מכונות אינו איש רכש כלל וכלל. איש רכש צריך להיות אדם שהוכשר לכך - איש לוגיסטיקה. זה כמו שאבקש ממהנדס תעשיה וניהול שיהיה סמנכ"ל כספים. לא, אני אקח כלכלן/רו"ח - לא מישהו שמתישהו בחייו ייתכן ולמד שניים-שלושה מקצועות הקשורים בעולם הכלכלה. קודם כל שהמעסיקים יידעו איזה סוג של עובד הם מחפשים ורק אח"כ באמת ייכנסו לפרטים של השכלתו. בנוסף שיתחילו לתת צ'אנס לסטודנטים שהגיעו לשלב של חצי שנה לפני סיום לימודיהם ועדיין לא מוצאים עבודה בתחומם בכדי שיוכלו בכלל לצבור את הניסיון ואז לשלוח קו"ח לחברות בתחומם. חאלס כבר עם ה"מינימום 3 שנות נסיון" - לאף אדם שיצא מהאונ' אין 3 שנות נסיון אלא אם כן נתנו לו צ'אנס. כיוון שלא מקבלים פה צ'אנס - אין נסיון! איך אתם רוצים שמישהו יעבוד אצלכם אם אתם לא נותנים לו את האפשרות בכלל?!
פלוני  |  08.03.11