אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביל גייטס העביר 28 מיליארד דולר לצדקה, וקרלוס סלים הוא שוב האיש העשיר בעולם צילום: בלומברג

ביל גייטס העביר 28 מיליארד דולר לצדקה, וקרלוס סלים הוא שוב האיש העשיר בעולם

לפי דירוג פורבס שעתיד להתפרסם היום, אם גייטס היה שומר לעצמו את כל כספו, ההון שלו כיום היה מסתכם ב-88 מיליארד דולר. הונו של סלים מוערך ב-60 מיליארד דולר. וורן באפט במקום השלישי עם 47 מיליארד דולר

09.03.2011, 10:35 | סוכנויות הידיעות

ביל גייטס יכל לזכות במקום הראשון ברשימה השנתית של עשירי העולם של מגזין פורבס המתפרסמת היום (ד'), לולא היה כל כך נדיב. הטייקון המקסיקני קרלוס סלים צפוי לעקוף גם השנה את גייטס, לאחר שמייסד מיקרוסופט הזרים 28 מיליארד דולר לתוך ארגון הצדקה שהקים.

גייטס הפסיד כבר בשנה שעברה את תואר האיש העשיר בעולם לסלים, שהונו היה גבוה בחצי מיליארד דולר, זאת מכיוון שגייטס תרם כשליש מהונו לעמותת ביל ומלינדה גייטס. זו הייתה הפעם השנייה בלבד מאז 1995 שגייטס איבד את התואר.

לפי פורבס, אם גייטס היה שומר לעצמו את כל כספו, השווי שלו כיום היה מוערך ב-88 מיליארד דולר, אולם היום הוא שווה למעשה 49 מיליארד דולר לאחר שהוא תרם שליש ממנו במהלך השנים. הונו של סלים, לעומת זאת, מוערך ב-60 מיליארד דולר, והמשקיע וורן באפט סוגר את שלישיית העשירים ביותר עם 47 מיליארד דולר. במקום הרביעי דורג בשנה שעברה איש העסקים ההודי מוקש אמבאני, שסכום של 18 מיליארד דולר מפרידים בינו לבין באפט.

גייטס ובאפט קראו לשאר המיליארדרים להבטיח בפומבי לתרום 50% מההון שלהם במהלך חייהם, או לאחר מותם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
העשירים שלעולם לא לוקחים החלטה ויוזמה לתרומות לנזקקים
חידה: חמישה ציפורים היו על העץ. שלושה החליטו לעוף כמה נשארו על העץ? תשובה הגיונית: שני ציפורים נשארו על העץ. אבל זה לא נכון - מפני שכל החמישה נשארו על העץ. כי גם השלושה ההם שהחליטו רק החליטו ולעולם לא עפו.
סוזי , גוש דן  |  09.03.11
לכל התגובות