אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל HP על ימי קודמו: "החברה איבדה את הנשמה שלה" צילום: בלומברג

מנכ"ל HP על ימי קודמו: "החברה איבדה את הנשמה שלה"

בראיון ל"ביזנסוויק" מסביר ליאו אפותקר מדוע ביטל את תוכנית הקיצוצים שיזם מארק הרד, וחושף כי בכוונתו לערוך שינוי בחטיבת המחשבים האישיים

09.03.2011, 14:04 | סוכנויות הידיעות

מנכ"ל חברת HP, ליאו אפותקר, אומר בראיון ל"ביזנסוויק" כי בכוונתו לערוך שינוי מקיף בחטיבת המחשבים האישיים של החברה. בנוסף, הוא מתכוון להשתמש ברכישות שביצעה החברה, כדי להתרחב בשוק התוכנה מול אורקל ו-IBM. לדבריו, הוא יחשוף ביתר פירוט את חזונו בשבוע הבא.

אפותקר, שנכנס לתפקידו בנובמבר לאחר פיטוריו של מארק הרד, תקף במילים חריפות את התנהלות החברה תחת קודמו. "HP איבדה את הנשמה שלה", תקף בראיון. "הדבר הראשון שרציתי לעשות כשהצטרפתי לחברה היה להקשיב לאנשים".

המנכ"ל ביטל את תוכנית קיצוץ העלויות שיזם הרד ב-HP, במטרה לשפר את איכות המוצרים. לטענת אפותקר, הירידה בהשקעה בחטיבת המחקר והפיתוח במסגרת תכנית קיצוץ העלויות גרמה לכך שהחברה נכנסה באיחור למספר מגמות מפתח בעולם הטכנולוגיה. לדוגמה, חסרה לחברה מומחיות בטכנולוגיית מחשוב ענן, וכן כלים שעוזרים לחברות לנתח מידע.

לדבריו, הוא מחפש דרכים לעזור לחברה להתחזק בתחום האבטחה, ולאפשר לצרכנים לנתח כמויות גדולות של מידע, לאחר שבחודש שעבר רכשה HP את חברת ניתוח המידע וורטיקה. עוד הבטיח אפותקר כי בכוונתו להתייחס להודו יותר כאל שוק ופחות כמקור לכוח עבודה זול לפיתוח מוצרים, כפי שהיה לדבריו תחת ניהולו של הרד.

אפותקר, ששימש בעבר כמנכ"ל ענקית התוכנה SAP, התפטר ממנה בשנה שעברה על רקע ירידה במכירות ומחלוקות עם איגודי העובדים. "אני לא מושלם. מזג חם מגיע עם טמפרמנט, עם תשוקה", הודה בראיון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות