אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שמעון מזרחי זכה בפרס ישראל בתחום הספורט צילום: ראובן שוורץ

שמעון מזרחי זכה בפרס ישראל בתחום הספורט

האיש שהפך את מכבי ת"א לאימפריה בכדורסל האירופי, והוביל את הקבוצה לשליטה מוחלטת בישראל, יקבל את הפרס היוקרתי בארץ: "יצר דפוסי מינהל חדשים". בראש הוועדה שבחרה להעניק את הפרס עמד טל ברודי. מזרחי: "מרגיש נהדר, אנשים יודעים להעריך את התרומה שלי"

09.03.2011, 18:17 | כתב כלכליסט

גדעון סער, שר החינוך, הודיע היום (ד') כי שמעון מזרחי, יו"ר מכבי תל אביב, הוא חתן פרס ישראל בתחום הספורט לשנת תשע"א.

בנימוקיה למתן הפרס, ציינה הוועדה כי "מזרחי יצר דפוסי מינהל חדשים בתחום הספורט. פעילותו הממושכת שנעשתה בהתנדבות לאורך שנים רבות, הובילה להגברת המודעות הציבורית לענף הכדורסל תוך הקפדה על רמת ניהול גבוהה ואיכותית בספורט הישראלי.

"כמו כן, היא הביאה להישגים יוקרתיים ברמה הלאומית והבינלאומית. פעילותו הציבורית של עו"ד מזרחי בפורומים לאומיים ובינלאומיים העלתה את קרנו של הספורט הישראלי בכלל וענף הכדורסל בפרט".

בראש הוועדה עמד שחקן מכבי תל אביב לשעבר, טל ברודי והשתתפו בה האתלטית האולימפית לשעבר אסתר רוט-שחמורוב וראש המחלקה המקצועית של הוועד האולימפי, גילי לוסטיג.

"אני מרגיש נהדר, בכל זאת מישהו מעריך את הפעילות שלי במשך 42 שנה", הודיע מזרחי. "לא עשיתי אף פעם דברים על מנת לקבל פרס, אבל זה כיף שמעריכים אותך. זה בהחלט נותן מוטיבציה להמשיך עוד הרבה שנים, כי מסתבר שבסופו של יום אנשים יודעים להעריך את התרומה שלך".

מזרחי החל את פעילותו במכבי תל אביב החל ב-1969. בקיץ של אותה שנה, כאשר יו"ר המועדון ישראל גורל ז"ל פרש לעיסוקים אחרים, התבקש מזרחי להתמנות לתפקיד "לתקופה קצרה". תקופה זו נמשכת כבר למעלה מ-40 שנה, כאשר בכל השנים משמש מזרחי בתפקיד בהתנדבות. בתקופה זו זכתה הקבוצה ב-38 אליפויות, 30 גביעי מדינה ו-5 גביעי אירופה.

מזרחי ממלא גם את התפקידים הבאים: מ"מ בכיר של יו"ר איגוד הכדורסל, חבר הוועד האולימפי, חבר הנהלת מכבי ישראל והאחראי על אגף הכדורסל, חבר בוועדה המשפטית של פיב"א ובוועד המנהל של היורוליג. כמו כן, נבחר לכהן כנשיא הכבוד של המכביה ה-18, שנערכה ב-2009

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
ככה זה בארץ העסקנים חשובים מהספורטאים
פרס מגיע על הצטיינות. שמעון הוא עסקן, אמנם בכיר אבל עסקן, שקיבל תמורה תמורה עבור עסקנותו. פרס בספורט צריך להגיע על הצטיינות, התגברות על קשיים - בקיצור לספורטאים שלמרות תנאי אימון נחותים, תקציבים זעומים, מתקנים עלובים, ותנאי מחיה קשים מצליחים להגיע להישגים ברמה בינלאומי. אבל בארץ כמו בארץ, העסקן חשוב מהספורטאי כי חושבים שהוא זה שהביא את ההישג. העיקר שבמשלחת הבאה לאולימפיאדה עדין יהיה מקום לאנשי האיגוד. חבל, החלטה אומללה ומצערת.
דוד  |  10.03.11
4.
פני הדור כפני הכלב
כמה אופייני למדינה שלנו....בראש הוועדה עומד מועסק לשעבר של האיש, שמעון מזרחי הוא יו"ר נהדר של מכבי תל-אביב, ורק שלה!!! מה הוא עשה למען הספורט הישראלי, רשימה חלקית: 1-החתמה של שחקנים ישראלים רק כדי שיתיבשו על הספסל של מכבי ולא ישחקו נגדה (שטיינהאור, ליובין, חג'ג', יואב ספר......) 2-החתמת שחקנים מקבוצות יריבות בזמן אמיתי שהם מסכנים את האימפריה( מרסר, צ'ורציץ) 3-מוני פנאן ( כל מילה מיותרת) 4-סמי בכר...... 5-ציטוט מדוייק-" הראינו לכל עוכרי ישראל מוויטוריה, עזה, מלחה ואוסישקין" כמו שאמרתי-פני הדור כפני הכלב
מיקי , תל אביב  |  10.03.11
2.
"דפוסי ניהול חדשים" - פיצות, סגן יושב ראש האיגוד, מתן מינויים לשופטי תעבורה, הבנק של מוני. ועוד:
שמעון מזרחי הרס וחירב את הכדורסל הישראלי. רכש שחקנים רק שלא יופיעו אצל היריבות, משחקי הגביע והאליפות אצלו בבית, סגן יושב ראש האיגוד 40 שנה, הסמים של אולסי, לבאן מרסר. כל אמצעי כשר, רק כדי שמכבי ינצחו ב-40 הפרש ולא ב-30 חס וחלילה. סמי בכר, טל ברודי, גדעון סהר. כל הכבוד לכם! דפוסי הניהול החדשים הצליחו. להפגין נגד הזוועה הזו!!!!!!!!
בושה חרפה וכלימה , עוזב את הארץ  |  09.03.11
1.
שערורייה אחת גדולה
במשך שנים הוא הרס כל חלקה טובה בכדורסל הישראלי. לקח שחקנים מובילים מקבוצות יריבות שיחממו את הספסל במכבי, בעיקר ישראלים וכל זאת שלא יתקדמו ויעזרו לקבוצות היריבות. הכל פוליטיקה כי אין לו שום תרומה חברתית. והעיקר שמכבי תעוף בהצלבה. מזרחי לא מייצג כלום בכדורסל הישראלי והוא לא ראןי לשום פרס כאדם שמייצג את עסקו הפרטי בלבד. בושה וחרפה !
גלית , חוף  |  09.03.11