אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ואולי עדיף שהתלת-ממד יישאר בקולנוע? צילום: בלומברג

ואולי עדיף שהתלת-ממד יישאר בקולנוע?

הביקורת הקשה שסופג הפיצ'ר של נינטנדו, שמאפשר לשחק בשלושה ממדים בלי משקפיים, צריכה להדליק נורה אדומה גם בקרב חברות נוספות

11.03.2011, 11:01 | שי ענבל

חברת נינטנדו בבעיה. הקונסולה הניידת 3DS, שיצאה בסוף חודש שעבר, זוכה לשבחים כמעט בכל תחום - חוץ מאחד. הדבר שמייחד את המכשיר הוא אפשרות לשחק בשלושה ממדים בלי משקפיים מיוחדים, ודווקא הפיצ'ר הזה נקטל.

מבקרים בולטים, בהם אנשי Kotako וה"גרדיאן" הבריטי, כבר הביעו את תסכולם מהתצוגה התלת-ממדית, וכך גם משתמשי טוויטר רבים. כן, זה רעיון מאוד מגניב, הם מסכימים, אבל התצוגה מעייפת ומכאיבה לעיניים - עד כדי ויתור מוחלט עליה.

אם בתחילה חשבו שהחסם העיקרי ליציאתה של טכנולוגיית התלת-ממד מבתי הקולנוע היה הצורך במשקפיים, מתברר שכרגע המצב קצת יותר מורכב: התלת-ממד לא טוב בשימוש ממושך. הוא לא נייד, הוא לא טבעי, הוא לא משפר מספיק את חוויית השימוש כדי להפוך למרכיב הכרחי בעולם הבידור שלנו. גם עבור מי שהשקיע כסף רב בקונסולה כדי שיוכל לשחק במשחקים שיקפצו מהמסך.

אז יכול להיות שהסיבה העיקרית לכאבי העיניים היא פאשלה של נינטנדו, וזה הכל. אבל כישלונה של החברה בתחום מעורר בוודאי מחשבות בקרב יצרניות חומרה ומשחקים, שעקבו אחר הנושא מקרוב. אלה החברות שתוהות האם להוציא את הקונסולה, הסמארטפון או הטלוויזיה התלת-ממדית הבאה. וכשרואים את התוצאות בינתיים, אולי כדאי שהתלת-ממד יישאר בינתיים בבתי הקולנוע - למרות כל הנסיונות האחרונים להוציא אותו משם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות