אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברות הביטוח מיואשות: "אסונות הטבע בעולם 'שתו' לנו את הכסף" צילום: אי אף פי

חברות הביטוח מיואשות: "אסונות הטבע בעולם 'שתו' לנו את הכסף"

2011 נפתחה בסערה: הצפות באוסטרליה ורעשי אדמה בניו זילנד וביפן רוקנו את כיסי תאגידי הביטוח. בכמה צנחו המניות שלהם?

11.03.2011, 15:23 | סוכנויות הידיעות

המניות של חברות ביטוח אירופיות נופלות בחדות במסחר היום (ו'), לאחר שיפן נפגעה מרעידת האדמה החזקה ביותר שידעה

חברות ביטוח משנה, שעוזרות לחברות הביטוח לנהל תביעות נזיקין גדולות בתמורה לאחוז מהפרמיה, סופגות את עיקר הירידות. שלוש השחקניות הגדולות בעולם - מינכן רה, סוויס רה והנובר רה, נופלות כולן בלמעלה מ-5%, בעוד שהחברה הצרפתית סקור נופלת ב-6.5%.

מינכן רה וסוויס רה כבר הודיעו כי רעידת האדמה בניו זילנד ביחד עם ההצפות באוסטרליה, מיצו את התקציבים השנתיים שלהן לכיסוי תביעות בשל אסונות טבע. האנליסטים מצפים לאזהרות רווח. חברות הביטוח מסרו כי עוד מוקדם להעריך את היקף הנזק.

שטפונות בקווינסלנד, אוסטרליה, צילום: בלומברג שטפונות בקווינסלנד, אוסטרליה | צילום: בלומברג שטפונות בקווינסלנד, אוסטרליה, צילום: בלומברג

"אין באפשרותנו לומר דבר בשלב זה. המצב עדיין אינו ברור", אמר דובר של סוויס רה, והוסיף כי יפן היא אחת מ-10 השווקים המובילים של החברה. סוויס רה מרוויחה בסביבות 688 מיליון דולר מפוליסות ביטוח ביפן, בהשוואה לרווח עולמי של 25 מיליארד דולר.

חברות ביטוח מבריטניה, צרפת וגרמניה רושמות ירידות גם כן, כשאביבה, אליאנז ו-AXA נופלות ב-2.5%. המניות בפרודנשיאל, חברת הביטוח הגדולה בבריטניה, שדיווחה השבוע על תוצאות טובות מהמצופה בשל צמיחה ערה באסיה, נופלות ב-2%.

בפתיחת המסחר בארצות הברית, ההתמקדות תהיה על חברות הביטוח ACE, XL גרופ, פרטנר רה ואוורסט רה גרופ, שכולן סופגות ירידות לאחר רעידת האדמה בניו זילנד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות