אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תקדים: הורשע מעסיק שפיטר עובדת לאחר היריון למרות ששילם לה פיצויים

תקדים: הורשע מעסיק שפיטר עובדת לאחר היריון למרות ששילם לה פיצויים

בית הדין האזורי לעבודה בירושלים קבע למעסיק קנס בגובה 37 אלף שקל משום שלא קיבל את אישור שר התמ"ת לפיטורים, כפי שנדרש בחוק

13.03.2011, 16:19 | מיקי פלד

לראשונה הורשע מעסיק בפיטורי עובדת ללא היתר בתקופה של 60 יום לאחר תום חופשת הלידה, למרות ששילם לה פיצויים עבור 60 הימים. בשבוע שעבר קנס בית הדין האזורי לעבודה בירושלים את מועדון הספורט והנופש רעות ב-37.5 אלף שקל וכן חייב את ראשיו לחתום על התחייבות בסך 150 אלף שקל להימנע מביצוע עבירות על חוק זה למשך שלוש שנים.

כתב האישום נגד מועדון הספורט הוגש בעקבות חקירה של האגף לאכיפת חוקי עבודה במשרד התמ"ת. החקירה העלתה כי המועדון פיטר את העובדת, שעבדה כמדריכה בחוגים, לאחר שזו חזרה מחופשת הלידה. במקביל שילם לה המועדון פיצוי כספי עבור אותם 60 יום בהם חוק עבודת נשים אוסר על פיטורים, אך לא קיבל לשם כך את אישורו של שר התמ"ת, כפי שדורש החוק.

ממשרד התמ"ת נמסר כי הפסיקה קובעת שמעסיק חייב לאפשר לעובדת לחזור ולעבוד לאחר חופשת הלידה לכל הפחות במהלך חודשיים. מתן פיצוי כספי אינו מחליף חובה זו.

היועץ המשפטי של משרד התמ"ת, עו"ד מיכאל אטלן, אמר כי "פסק הדין הוא ביטוי נוסף של מגמת בתי הדין להחמיר עם מעסיקים אשר מבצעים עבירות על החוק ובכך פוגעים בזכויותיה של העובדת בתקופת הריונה ובתקופה המוגנת לאחר חופשת הלידה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
אני זאת שפוטרתי ואני זאת שהתלוננתי...
ואני שמחה שטיפלו ככה בעניין!!! ולמי שלא מבין את מהות החוק: החוק נועד כדי להגן על האישה היולדת שיוצאת לחופשה ו"נפלטת" לתקופה ארוכה ממעגל העבודה, ולאחר תקופה ארוכה שלא עבדה, יש לה 60 ימים לחזור לתלם ולהוכיח ששום דבר לא השתנה בתפוקתה!! ולכן לשלם את ה60 ימים האלו ולא לאפשר לה לעבוד ולהראות שהיא נשארה עובדת טובה, זה מעשה שנוגד את החוק. אם אישה שרוצה להתפטר זכותה...אבל לא מדובר פה על אישה שגם ככה לא רצתה לעבוד. אני רציתי לחזור לעבודה מלאה, עבדתי הרבה שנים שם ולא היתה סיבה לפטר אותי! זה רק היה רק הנוחות של המעסיק ש"התרגל" לממלאת המקום שלי. אגב, גם תבעתי אותם באופן פרטי וזכיתי! פונה לכל הנשים - תהיו חזקות ואל תתנו למעסיקים שלכן להתייחס אליכן כאל חלשות!!!!
אישה חזקה  |  13.03.11
13.
אבסורד מוחלט.....
בתור אמא לילדים שעבדה והעסיקה נשים בהנאה רבה במשך כל השנים חייבת להודות שההחלטה מפחידה. זה הטלת נטל בלתי סביר על המעסיקים!!! מעסיקים יתחילו ובצדק לחשוש להעסיק נשים. עבדה אצלי מישהי במשך שנה ואז ילדה. כבר במהלך העבודה לא הייתי מאוד מרוצה ממנה אבל היות ונכנסה להריון אי אפשר היה לפטרה. אזי ממשיכה להעסיקה ומוצאת עצמי במצב שהיא נעלמת לשישה חודשים, חוזרת לחודשיים ואז אני צריכה לחכות עוד כמה חודשים כדי לפטר אותה? ומה אם תכנס בתקופה זו להריון שני ושלישי. ובכלל כמ זמן אני צריכה להמשיך ולהחזיק אותה כאשר גם לפני יציאתה לחופשת לידה לא הייתי שבעת רצון משירותיה. מקוה שיוגש ערעור על פסק הדין.
אישה בת חמישים המעסיקה נשים , תל-אביב  |  13.03.11
לכל התגובות