אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": פרויקט המעונות של אוניברסיטת ת"א נתקע בגלל "הנוף" למתקן ביטחוני צילום: עמית שעל

בלעדי ל"כלכליסט": פרויקט המעונות של אוניברסיטת ת"א נתקע בגלל "הנוף" למתקן ביטחוני

לאחר משא ומתן של חודשים ארוכים אושרה הקמת המתחם לאחר ששיכון ובינוי נדל"ן, הבונה את המתחם, התחייבה להשתמש בחלונות אטומים

14.03.2011, 09:43 | שי פאוזנר

התנגדות המדינה לתוכנית הבנייה של פרויקט מעונות הסטודנטים החדש באוניברסיטת תל־אביב עיכבה את הבנייה ביותר משנה - כך נודע ל"כלכליסט". לאחר חודשים רבים של דיונים בין המדינה לשיכון ובינוי נדל"ן, היזמית בפרויקט, הושג בימים האחרונים הסכם שאפשר את הבנייה במקום. לפי החוזה עם האוניברסיטה, אכלוס הפרויקט תוכנן ליולי הקרוב, אך נראה שאין סיכוי שהוא יושלם בזמן.

הפרשה החלה בראשית 2008, כשהאוניברסיטה פרסמה מכרז להקמה ותפעול מעונות סטודנטים במתחם גבעת הברושים, ליד מועדון הבית הירוק הסמוך לקמפוס האוניברסיטה. המעונות ייבנו כפרויקט BOT, כשהזוכה במכרז יפעיל את הפרויקט במשך 25 שנה, ולאחר מכן יעביר אותו לבעלות האוניברסיטה. ביולי אותה שנה הוכרזה שיכון ובינוי נדל"ן שבשליטת שרי אריסון כזוכה בפרויקט.

בתחילת 2009 פורסמה התוכנית למתחם, שאמור להשתרע על 35 אלף מ"ר בנויים, לכלול שמונה בניינים בני 7–9 קומות ולשרת כ־2,300 שוכרים. אך עד מהרה התברר כי יש מי שלא אוהב את התוכנית שהכין האדריכל דני קייזר, לשעבר מהנדס העיר תל אביב. אם לרוב המתנגדים הם בעיקר תושבים הטוענים כי הבנייה תפגע באיכות חייהם, הפעם המתנגד היה גוף חזק בהרבה - משרד ממשלתי שביקש לשנות את התוכנית בשל "הנוף" הנשקף מהמעונות הודות לקרבתם למבנה ביטחוני.

בניגוד לדיון הפתוח בפני ועדות ערר המקובל בהתנגדויות שכנים, הפעם פעלו נציגי המדינה ישירות מול היזמית. בתחילה התנגדה המדינה לכל הצעה, אך לאחר כמה חודשי דיונים הסכימו הצדדים על פשרה שלפיה כיוון החלונות ישונה, והם ייבנו מחומרים חלביים (אטומים חלקית) שיקשו את הראות דרכם.

ממשרד ראש הממשלה נמסר: "אין כל מניעה ביטחונית לעצם הקמת מתחם המעונות. ההיבטים הרלבנטיים להקמתו הוסדרו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
נא להעיף את הטפילים הבטחוניסטים לפריפרייה, הם אוכלוסייה שמחרבת הכל ועדיף למרכז בלעדיהם
ובכל הנוגע לביטחון, כבר ראינו במלחמת לבנון השנייה איזה גיבורים גדולים הם... בסוף מי שהציל את המצב זה (כרגיל) המילואימניקים האיכותיים. לכו לפריפרייה ושם תוכלו לאטום את החלונות של עצמכם כמה שתרצו. ברברים.
תל אביבית  |  18.03.11
15.
למגיב 15
יש לך טעות ענקית ראשית להעביר את המתקן לפריפריה זה יכול להיות גם בסביבת חדרה ובסביבות קרית מלאכי שנית יש בנגב ובגליל מספיק אנשים מוכשרים ומשכילים הרי בוודאי שאינך מתכוון להאשים מאות אלפי בני אדם שהם בורים ועובדיי יצור במפעל ירקנים ומובטלים ורק תושבי כפר סבא מוכשרים משכילים פרודוקטיבים אקדמאים ועילית האדם או שאני טועה?ואתה כן חושב ככה
אליקו  |  15.03.11
13.
לכל הגאונים שרוצים להעביר את המתקן
לא כל מתקן ביטחוני מסווג הוא משגר טילים ענק. אני מניח שחלק מהמתקנים הביטחוניים במרכז מתבססים גם על האוכלוסיות החזקות שעובדות בהן וגרות במרכז. האנשים האלו לא יעברו לנגב/גליל כי התנאים שם נמוכים בהרבה מהמרכז. עד שלא יפותחו הנגב והגליל, לא יעברו לשם אוכלוסיות חזקות (ולא, זה לא עובד הפוך. לפחות לא בתור התחלה, שזה שירותי בריאות וחינוך נורמליים).
איתי , כפר סבא  |  14.03.11
לכל התגובות