אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אישור שני לקידוח במפרץ מקסיקו — ל־BHP ביליטון צילום: בלומברג

אישור שני לקידוח במפרץ מקסיקו — ל־BHP ביליטון

זהו האישור השני שמנפיק ממשל אובמה מאז הפיצוץ באסדת קידוח הנפט של חברת BP באפריל 2010

13.03.2011, 22:44 | סוכנויות הידיעות

הממשל האמריקאי העניק לענקית הכרייה האוסטרלית BHP ביליטון אישור לקידוח במפרץ מקסיקו. זהו האישור השני שמנפיק ממשל אובמה מאז הפיצוץ באסדת קידוח הנפט של חברת BP באפריל 2010. האישור החדש הונפק עבור חידוש הקידוח בבאר בשדה הנפט שנזי. "אנחנו שמחים מאוד לשוב לעבודה", אמר דובר החברה, רובן יוגאראג'.

בעת הפיצוץ, שגרם למותם של 11 עובדים ולדליפת הנפט הקשה בתולדות ארה"ב, קדחה BHP בבאר בעומק 1,290 מטר, 193 ק"מ מחופי לואיזיאנה. בעקבות הפיצוץ הוציא הממשל צו לדחיית כל הפעילות באזור עד ליישום חוקי בטיחות חדשים. האיסור הוסר באוקטובר, אך האישור הראשון הונפק ב־28 בפברואר לענקית הנפט נובל אנרג'י.

חברי קונגרס ביקרו את ממשל אובמה על דחיית המשך הקידוחים, וזאת על רקע המהומות במזה"ת ובצפון אפריקה שגרמו לזינוק במחירי הנפט. בתגובה אמר הנשיא אובמה במסיבת עיתונאים שערך ביום שישי: "אנחנו מעודדים גילויים וייצור במעמקי הים. אנחנו פשוט מתנהלים באופן אחראי".

שדה הנפט שנזי התגלה ב־2002. BHP היא המפעילה של אתר הקידוח, ובבעלותה נתח של 44% מהבאר. שותפותיה הן הס ורפסול, וכל אחת מחזיקה בנתח של 28%. לטענת BHP, הייצור המקסימלי בפלטפורמה עומד על 100 אלף חביות נפט ביום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות