אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי ישראמקו: יוסי לוי מצטרף לקידוח שמן ומתמנה למנכ"ל הפרוייקט צילום: אוראל כהן

אחרי ישראמקו: יוסי לוי מצטרף לקידוח שמן ומתמנה למנכ"ל הפרוייקט

לוי שהגיע בעבר להבנות עם קבוצת גרמזיאן, החליט בסופו של דבר להצטרף לקבוצה של ג'קי בן-זקן וחיים לייבוביץ'

14.03.2011, 11:35 | גולן חזני

ל"כלכליסט" נודע כי יוסי לוי מהמנוסים בשוק הנפט הישראלי מצטרף לקידוח שמן וצפוי להתמנות כמנכ"ל הפרוייקט. לוי שעבד 22 שנה בישראמקווהגיע בעבר להבנות עם קבוצת גרמזיאן, החליט בסופו של דבר להצטרף לקבוצה של ג'קי בן-זקן וחיים לייבוביץ.

לוי צפוי לקבל שכר לא גבוה שיהיה מבוסס על אופציות גבוהות שתהיה מבוססת על הפקה מסחרים של נפט בפרוייקט. בעבר קדחה ישראמקו בקידוח שמן, שנקרא אז מד-אשדוד אבל החליטה שלא להפיק נפט מהפרויקט.

כפי שפורסם בלעדי ב"כלכליסט" עוד בתחילת דצמבר החליט לוי לעזוב את תפקידו כמנכ"ל ישראמקו. סמוך למועד ההתפטרות אמר לוי כי "אני מכהן כמנכ"ל נפטא מ-1988 ואני אחד הוותיקים בענף. עשיתי עשרות קידוחים, כאשר הישג השיא הוא מציאת מאגר "תמר" - כל מחפש נפט רוצה להגיע לזה. אני מקווה שהמלצות ועדת ששינסקי לא יהרסו את זה - זה לא רק עניין המימון אלא גם הסיכונים שהיזם והמשקיעים לוקחים על עצמם".

בעלות חברת "שמן" מתחלקת בין קבוצת ACC של חיים ליבוביץ' (50%), מנופים פיננסים (21.25%), ג'קי בן זקן ואברהם נניקשווילי (21.25% בחלקים שווים). כ-5% מהזכויות צפויות ללכת למפעיל הקידוח חברת קאספיאן (Caspian Drilling) וה-2.5% הנותרים יחולקו בעתיד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות