אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליגת הכדורגל ביפן בהקפאה; משחקי ההכנה לקופה אמריקה בסימן שאלה צילום: איי פי

ליגת הכדורגל ביפן בהקפאה; משחקי ההכנה לקופה אמריקה בסימן שאלה

הכדורגל היפני מחפש זמנים חדשים עבור הליגה ומשחקי הנבחרת שאמורה לשחק ביולי בקופה אמריקה

14.03.2011, 14:46 | סוכנויות הידיעות

יפן מנסה להתאושש מרעידת האדמה ההרסנית, וה-J ליג היפנית גנזה היום את כל המשחקים שתוכננו לחודש זה.התאחדות הכדורגל חזרה בה מההחלטה לארח שני משחקי ידידות.

הג'יי.ליג כבר ביטלה את משחקי J1 ו-J2 בעקבות רעידת האדמה והצונאמי שבעקבותיה, שהובילו למשבר בכורים הגרעיניים והפסקות חשמל.

נכון ליום ב' נדחו 41 משחקים למועד לא ידוע, אך יו"ר ה-J ליג, קאזומי אוהיגאשי אמר שהם כנראה יתקיימו ביולי.

יפן הוזמנה להשתתף בקופה אמריקה באותו חודש, והתאחדות הכדורגל של יפן (JFA) מסרה שנבחרת יפן עדיין תשתתף בטורניר בארגנטינה, למרות האפשרות להתנגשות בלוחות הזמנים. עם זאת, יום לאחר ההודעה שמשחקי הידידות נגד מונטנגרו וניו זילנד בשיזואוקה ובטוקיו יתקיימו כמתוכנן בסוף החודש, מזכ"ל ה-JFA קוזו טאשימה אמר שההתאחדות "שומרת על אפשרויות פתוחות".

טשימה הוסיף שה-JFA תעריך מחדש את המצב ותקבל החלטה סופית ביום ד', יום לפני שהמאמן אלברטו זקרוני, ששב לאיטליה בשבת, צפוי לנקוב בשמות חברי הנבחרת שלו לשני המשחקים. "כשדיברתי אתמול, ראש ה-JFA ג'ונג'י אוגורה ואני חשבנו שהמצב יחזור לשגרה ביום ב'", אמר טאשימה. "אבל המידע שנמצא בידינו כעת והמידע מאתמול שונים, ומחר עשויים לחול שינויים נוספים".

טאשימה אמר שהפסקות החשמל היזומות הן סיבה נוספת לבחינת המצב מחדש, לאור העובדה שמשחקי הנבחרת הלאומית מתקיימים ביפן בשעות הערב, ותחילת המשחקים בשעות אחר הצהריים ימשוך פחות צופי טלוויזיה. בנוסף להפסקות החשמל גם הרכבות מושבתות, כך שלאוהדים יהיה קשה להגיע לאצטדיונים. "עלינו לבחון את כל הגורמים, כמו נסיעה לשיזואוקה וממנה (דרומית-מערבית לטוקיו)", הוסיף טאשימה. "אנו שומרים על כל האפשרויות פתוחות. אנחנו נפעל על בסיס מידע מדויק ונכון. לא נקבל החלטה על בסיס גחמות".

מה-J ליג הוסיפו שאם לא יחול שיפור במצב, ייתכן שיידחו משחקים נוספים וייערכו שינויים רבים בלוח אירועי הכדורגל לשנת 2011. "כיוון שעדיין יש רעידות משנה, אין ביכולתנו להבטיח בטיחות מלאה בכל האצטדיונים, ולכן הג'יי ליג החליטה לבטל את כל משחקי J1, J2 וגביע ליגת נביסקו לכל חודש מרץ", הוא הוסיף. "מועדי הג'יי.ליג וגביע נביסקו כבר נקבעו. אין לנו ברירה אלא לשחק ביולי. התוכנית היא לשחק את המספר הקיים של משחקי הג'יי.ליג וגביע נביסקו, ולשם כך ניאלץ לשחק בזמן הקופה אמריקה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות