אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Play: בדרך לחתונה עושים בלאגן צילום מסך: gbobg.com

Play: בדרך לחתונה עושים בלאגן

תמונות כאלה של זוג שמתחתן עוד לא ראיתם. וגם: יום הפאי הבינלאומי, מה אפשר לעשות עם תואר בפילוסופיה ומכשיר עתיק ליצירת אנימציה

14.03.2011, 21:14 | שי רינגל

 

רגע לפני החופה

 

מסתבר שגם ברוסיה קיים המנהג המביך הזה: לקראת החתונה החתן והכלה מצטלמים במסגרת הפקת קיטש גדולה ומגוחכת, שבמסגרתה בני הזוג נדרשים להפגין חיבה בחוף הים. זוג אחד החליט שההפקה שלו תהיה קצת פחות משעממת, ויצר אלבום מרשים ומצחיק במיוחד. אנחנו רוצים לחשוב שהחתונה שלהם היתה מגניבה לפחות כמו התמונות.

ככה צריך להתחתן, צילום מסך: gbobg.com ככה צריך להתחתן | צילום מסך: gbobg.com ככה צריך להתחתן, צילום מסך: gbobg.com

יום פאי שמח!

 

היום, 14 במרץ, הוא יום הפאי, המוקדש למספר שרובנו השארנו מאחור בשיעורי המתמטיקה בתיכון. האמריקאים כותבים קודם את החודש ורק אחר כך את היום, כך שמבחינתם היום הוא 3.14, שזה, בקירוב - פאי. איך נחגוג את היום המרגש? לא בטוח שנחגוג. Vi Hart המקסימה מסבירה לנו למה היא אנטי פאי, ולמה כל כך הסתבכנו איתו כשלמדנו בבית הספר. תתחילו לשנן - טאי.

מה תעשה עם התואר הזה?

כל מי שהלך ללמוד מדעי הרוח נתקל מתישהו בשאלה "אבל מה תעשה עם זה?". ובכן, הורים נכבדים, חברים חטטנים, וכל קטני האמונה באשר הם - הנה רשימה ארוכה של אישים גדולים וחשובים שסיימו תואר בפילוסופיה ומצאו מה לעשות בעולם שלנו, למרות צקצוקי הלשון של הסובבים אותם.

(אז מה אמרתם על תואר שני במנהל עסקים?

האנימציה של פעם

זואיטרופ הוא מכשיר עתיק יומין ששימש להזזת תמונות וליצירת אשליה של תנועה. הצופה מסובב את הגלגל וצופה דרך חור קטן, כך שהוא רואה רק תמונה אחת בכל פעם. הגלגל מסתובב ויוצר מעין סרט אנימציה פרימיטיבי. זה, לדוגמה, זואיטרופ בגרסתו המקורית.

אנימטור סקוטי בשם ראצ'י החליט לחקור קצת יותר את הזואיטרופ ולהכין אחד משלו, עם שכלול אחד מהותי - הזואיטורפ שבנה ראצ'י תלת-ממדי, ועובד בעזרת אורות. ככה זה עובד.

וגם פיקסאר בנו זואיטרופ תלת-ממדי משלהם, במטרה להראות כיצד אנימציה עובדת.

השמש תזרח מחר

 

זה לא שחשבנו שאם זאק גליפיאנקיס יתארח ב"סאטרדיי נייט לייב" האגדית נקבל מונולוג משעמם, חלילה. אבל גליפיאנקיס הלך כל כך רחוק, שהיינו חייבים לחלוק כאן את אחד הרגעים המרגשים שתראו בטלוויזיה (או ברשת) בזמן הקרוב. וזאת הבטחה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות