אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": הקופה של וילי פוד קורצת לקרנות מארה"ב צילום: עילי קמחי

בלעדי ל"כלכליסט": הקופה של וילי פוד קורצת לקרנות מארה"ב

שלוש קרנות אמריקאיות מנהלות מגעים עם גופים מוסדיים ונציגים מהציבור לרכישת אחזקותיהם בחברת וילי פוד אינטרנשיונל לפי שווי של 150 מיליון דולר - פרמיה של 50% על שווייה בנאסד"ק

15.03.2011, 06:56 | גולן חזני

שלוש קרנות פרייבט אקוויטי אמריקאיות מנהלות מגעים לרכישת אחזקות הציבור (47%) בחברת וילי פוד אינטרנשיונל (נאסד"ק: WILC). ל"כלכליסט" נודע כי הקרנות מנהלות בנוסף מגעים ראשוניים לרכישת חלק מאחזקותיהם של יוסי וצבי ויליגר, בעלי השליטה בחברה־האם וילי פוד השקעות.

ל"כלכליסט" עוד נודע כי את המגעים הרציניים ביותר מנהלת קרן של בנק ההשקעות מורגן סטנלי. גוף נוסף שמנהל מגעים הוא אונטריו טיצ'רסר פאנד (קרן המורים ממחוז אונטריו בקנדה), וקרן הפרייבט אקוויטי השלישית היא TPG (טקסס פאסיפיק גרופ), שהשקיעה בזמנו במיזם הקפה של שטראוס גרופ.

המגעים מתנהלים מול בעלי המניות הגדולים מהציבור בוילי פוד אינטרנשיונל לפי שווי של כ־140–150 מיליון דולר לחברה - 40%–50% מעל לשווי החברה בנאסד"ק. הקרנות פנו לגופים המחזיקים בנתח גדול בחברה והציעו לרכוש את חלקם. מהלך זה בוצע ככל הנראה כחלק מגישוש לקראת הצעת רכישה אפשרית. יש לציין כי עדיין לא הוגשה הצעה כזו והחברה לא הודיעה על אסיפת בעלי מניות הנדרשת לשם כך.

ככל הידוע, לא מדובר ברכישת חלק מאחזקות החברה־האם וילי פוד השקעות בחברה־הבת שעומדות על כ־53%.

האחים יוסי וצבי ויליגר שולטים בוילי פוד אינטרנשינל באמצעות החברה־האם ויליפוד השקעות, הנסחרת בישראל לפי שווי של כ־260 מיליון שקל ושבה הם מחזיקים בכ־51.2%. הקרנות מעוניינות לרכוש בנוסף לאחזקות הציבור בחברה־הבת גם חלק מאחזקות האחים בחברה־האם, מהלך שבמבחינתם יהיה כלכלי יותר.

עד לפני שנה החזיקה וילי פוד השקעות ב־70% מוילי פוד אינטרנשיונל, אולם גיוס של 19 מיליון דולר שביצעה החברה־הבת במרץ 2010 בהנפקת מניות דילל את החברה־האם. מה שקורץ לקרנות, ככל הנראה, הוא סכום המזומן הגדול שבקופת וילי פוד אינטרנשיונל - כ־60 מיליון דולר, לצד אחזקה במרכז הלוגיסטי ביבנה בשטח של 6,800 מ"ר, שמוערך ב־25–30 מיליון דולר. החברה־הבת נסחרת בארה"ב בשווי של כ־100 מיליון דולר.

למעשה, ויליפוד אינטרנשיונל מרכזת את כל פעילותה של וילי פוד השקעות בתחום המזון. החברה עוסקת ביבוא, יצוא, ייצור, שיווק והפצה של יותר מ־1,000 מוצרי מזון בישראל ובחו"ל. בקופת וילי פוד השקעות יש כ־55 מיליון שקל במזומן, אם מנכים אג"ח בסכום של 90 מיליון שקל שגייסה בינואר 2010.

בעלת המניות הגדולה מקרב הציבור בוילי פוד אינטרנשיונל היא חברת הביטוח מנורה מבטחים, שמחזיקה ב־17% ממניות החברה באמצעות קופות הגמל והפוליסות המשתתפות שלה, וייתכן שתמכור אותן אם תבוא הצעה.

מוילי פוד לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

תגובה אחת לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
אני מחרים אותם - בגלל איכות המוצרים
מי שטעם פעם גבינות שלהם או חווה את שירות הלקוחות מבין למה אני מתכוון. קניתי לפני כמה חודשים גבינת קממברט שלהם (גולד פרוסט, שזה כנראה תת חברה שלהם) , וכיוון שהיה מבצע קניתי כמה בלי לנסות קודם. טוב כמה אפשר להרוס קממברט? תתפלאו. כל מה שעשיתי (הבשלה, חימום, התכה) כלום לא עזר, טעם של קרטון במרקם של גומי. כשהצלחתי להגיע לשירות הלקוחות (אין טלפון, צריך לשלוח פקס ואולי מישהו חוזר אליך) טענה שייתכן שהגבינה פשוט לא מלוחה לי מספיק. "הלו גברת, זה לא קממברט, זה גומי בטעם קרטון, טעמת את זה?" "בטח" , כן בטח. אחרי שהתעקשתי שיקבלו את זה חזרה, היא פשוט ניתקה לי בפרצוף. עכשיו הם שינו את האריזה ל-"בנוסח קממברט". בטח בנוסח, אם אתם שותים מספיק אלכוהול, גם סחוג הוא בנוסח קממברט. טוב, חושבים שלמדתי את הלקח. אז זהו שלא. אחרי חודשים ארוכים שלא קניתי מוצרים שלהם, השבוע קניתי גבינה צהובה שלהם (במעדנייה, המוכרת אמרה שזה אדם). אז אמרה, אותו דבר, חסר טעם וריח אתם לא חייבים להאמין לי, תטעמו. אבל חבל שתעשירו את כיסם של אלה שאיכות אצלהם היא כנראה ממש מילה גסה.
הדפוק , מדינה אוכלת יושביה  |  15.03.11