אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יפן: "אי אפשר לשלול שמוטות הדלק בכורים הותכו" צילום: איי פי

יפן: "אי אפשר לשלול שמוטות הדלק בכורים הותכו"

לאחר שמערכות הקירור בשלושה מהכורים הגרעיניים בפוקושימה ביפן כשלו, מפעילת הכורים מסרה כי עקב ירידה במפלס המים יש חשש שמוטות הדלק הותכו; יפן ביקשה סיוע מארה"ב בקירור הכורים

14.03.2011, 20:41 | סוכנויות הידיעות
ראש ממשלת יפן ביקש עזרה למנוע התכה בכורים הגרעיניים שנפגעו לאחר שהיום (ב') התרחש פיצוץ שני בכור אטומי צפונית לטוקיו. מיליוני אנשים ביפן נותרו ללא חשמל או מים לאחר רעידת האדמה החזקה בהיסטוריה של המדינה שהותירה כ-10,000 הרוגים. הממשלה ביפן מסרה כי לא אותרו רמות קרינה רדיואקטיבית גבוהות לאחר פיצוץ בכור מספר 3 בפוקושימה.  

המשבר הגרעיני ביפן החריף היום כשגורמים רשמיים דיווחו שארבע מתוך חמש המשאבות שמשמשות לקירור כור מס' 2 בפוקושימה כשלו ושהמשאבה החמישית הפסיקה לעבוד באופן זמני, מה שהחיש את התכת מוטות הדלק אשר היו חשופים לחלוטין לזמן מה.

מערכת הקירור נכשלה בכורים 1 ו-3 בפוקושימה ואתמול היא הפסיקה לעבוד גם בכור מס' 2. מפעילת הכורים אמרה כי היא אינה יכולה לשלול שמוטות הדלק בכור מס' 2 מותכים לאחר שנחשפו בפעם השנייה בעקבות ירידה במפלס המים.

יפן ביקשה באופן רשמי את עזרת ארה"ב בקירור הכורים הגרעיניים, כך מסרה היום ועדת רגולציית האנרגיה הגרעינית האמריקאית.

"כחלק מתגובה הכוללת של ממשלת ארה"ב, ועדת האנרגיה הגרעינית שוקלת תגובות אפשריות לבקשה, שכוללות ייעוץ טכני", מסרה הוועדה.

הוועדה עוקבת אחר האירועים ביפן סביב השעון, אך סירבה להגיב על ההתפתחויות באתר הגרעיני. שני מומחי כורים גרעיניים מהוועדה האמריקאית כבר נמצאים ביפן כדי לספק סיוע טכני, כך נמסר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות