אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצופה האקטיבי

הצופה האקטיבי

מסך מפוצל שכל אחד מהצופים בו רואה משהו אחר, צפייה בתלת-ממד ושליטה דרך המסך באייפון. "כלכליסט" מציג את החידושים של פיליפס

16.03.2011, 12:38 | זיו קיטרו

עונת ההשקות של חברות האלקטרוניקה יצאה לדרך, והחברות חושפות את קווי המוצרים המתוכננים לצאת בחודשים הקרובים. הראשונה היא פיליפס, שב־8 במרץ השיקה כמה מוצרים וטכנולוגיות מעניינות. "כלכליסט" מדווח מאירוע ההשקה בברצלונה.

Easy 3D. יש מי שצפייה בתוכני תלת־ממד לאורך זמן מפריעה להם, בין השאר בשל המשקפיים המסורבלים שיש להרכיב. בפיליפס פיתחו טכנולוגיה מעניינת בשם Easy 3D שנועדה לפתור בדיוק את הבעיה הזו. המסכים התומכים בטכנולוגיה משתמשים בשידור פאסיבי, והמשמעות המיידית היא שאין במשקפי הצפייה רכיבים אלקטרוניים, ולכן הם קלים יותר ונוח להרכיבם לאורך זמן. הם גם זולים יותר, מה שמאפשר לצרכנים לרכוש מספר גדול יותר של זוגות כדי לאפשר לעצמם ולחברים המבקרים ליהנות מחוויית תלת־ממד.

בזמן צפייה באחד המסכים מסדרת ה־7,000 הכוללים את טכנולוגיית ה־Easy 3D אפשר היה להתרשם מתמונה מרשימה ונעימה. עם זאת לוקח לעין זמן להסתגל לתמונה. במעבר מנקודה לנקודה בחדר ובמרחקים מסוימים התלת־ממד השתבש ונדרש זמן עד שהעין הסתגלה שוב. הפתרון הטוב ביותר לבעיה היה כיבוי האור, ששיפר משמעותית את החוויה. ה־Easy 3D יגיע עם סדרת ה־7000 Smart LED TV ועם מסך הדגל החדש, ה־21:9 מסדרת הזהב. המסכים משלבים גם את טכנולוגיית ה־Ambylight, המקרינה אור על הקיר מאחורי המסך ומעניקה הרגשה של תמונה גדולה יותר וחוויה קרובה יותר לזו שמקבלים בקולנוע.

מסכי 21:9 מסדרת פלטינום. אותה תמונה כמו בבית הקולנוע מסכי 21:9 מסדרת פלטינום. אותה תמונה כמו בבית הקולנוע מסכי 21:9 מסדרת פלטינום. אותה תמונה כמו בבית הקולנוע

Max 3D. טכנולוגיה נוספת המאפשרת צפייה מיטבית בתלת־ממד. ב־10 במרץ נערכה ההשקה הרשמית בישראל של הדור השני של מסכי 21:9 מסדרת פלטינום, המצוידים בטכנולוגיה זו. המסכים יימכרו כאן ב־44,900 שקל. ההשקה נערכה באולם התצוגה של זימקס בהרצליה, שהוא היחיד בארץ שבו תוכלו לראות את המסך בפעולה. למי שתוהה, 21:9 הוא יחס התמונה שבו מצלמים סרטי קולנוע. סרטים על מסכים ביחס הזה ממלאים את כל המסך, וכך אנחנו נפתרים משני הפסים השחורים שמופיעים במסכי 16:9. זה אומר שאנחנו מקבלים את אותה התמונה כמו בבית הקולנוע, בלי לאבד שום פרט בה. למי שחושש שהוא צריך לקנות סרטים מחדש, אל דאגה: יותר מ־80% מהדי.וי.די והבלו־ריי שקניתם כבר מכילים תמונה ביחס 21:9. הסדרה הבאה שתגיע לכאן בעוד כחודשיים היא סדרת הזהב, המתומחרת במחירים נוחים יותר - כ־20 אלף שקל.

SmartTV. סדרת ה־7000 עד 9000 ומסכי 21:9 לא רק מצוידים בטכנולוגיית תלת־ממד, הם גם מסכים יפים ומוקפדים שכיף להכניס לבית. הם מציגים תמונה חדה ועברו טיפול שמונע השתקפויות, תוך שמירה על בהירות גבוהה וצבעים חיים. סדרת המסכים הזאת, לצד סדרת ה־6000, שאינה כוללת תלת־ממד, זכו לארבע נדבכים שיוצרים את מה שפיליפס מכנה SmartTV: הראשון הוא ה־SimpleShare, המאפשר להזרים תמונות, סרטים ומוזיקה מכל מכשיר, כולל סמאטרפונים וטאבלטים, אל מסך הטלוויזיה; השליטה - פיליפס משיקים אפליקציה לשליטה במסכים שלה מאייפונים, טאבלטים ומכשירי אנדרואיד; המדריך החכם, שבין יכולותיו גם הצעת תכנים על פי הרגלי הצפייה שלכם; והנדבך הרביעי, Nettv, מחבר את הטלוויזיה לאינטרנט, אך כרגע אינו רלבנטי בארץ.

מסך מחולק. הטכנולוגיה המלהיבה ביותר שהושקה בתערוכה היא זו המאפשרת לחלק את המסך לשני חלקים. בעזרת משקפיים אקטיביים כל צופה רואה תמונה אחת שלמה.

איך זה עובד? ההסבר הגס והפשטני הוא זה: תמונה תלת־ממדית נוצרת כאשר המסך משדר תמונות שנשלחות לכל עין בנפרד לסירוגין. המשקפיים שהצופה מרכיב חוסמים את הראייה פעם לעין שמאל ופעם לעין ימין. עם המסך של פיליפס רוכשים משקפיים מיוחדים שבהם שתי העדשות חוסמות את אחת מהתמונות. התוצאה? הצופה ממשיך ליהנות מתמונה נקייה וחלקה, ושני צופים או גיימרים נהנים מכל גודל המסך שלפניהם. הטכנולוגיה עובדת גם על מסכים התומכים בטכנולוגיית Easy 3D וגם בטכנולוגיית Max 3D. לטכנולוגיה הזו השלכות חברתיות - אולי סוף סוף נגיע למצב של שלום בית, שכן שני הילדים יוכלו לצפות כל אחד בסדרה שלו בלי לריב על השלט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות