אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": רכב השטח מהינדרה יעשה עלייה לישראל

בלעדי ל"כלכליסט": רכב השטח מהינדרה יעשה עלייה לישראל

רמי אונגר, יבואן קיה, סאנגיונג ודייהטסו, במגעים ליבוא כלי הרכב מהודו כבר ב-2012. הזיכיון יכלול גם יבוא מכוניות REVA החשמליות

16.03.2011, 08:03 | תומר הדר

חברת טלקאר, יבואנית קיה, סאנגיונג ודייהטסו הנמצאת בבעלות רמי אונגר, מקיימת בחודשים האחרונים מגעים ליבוא כלי רכב של היצרנית ההודית מהינדרה לישראל - ועשויה להתחיל ביבוא של המכוניות כבר בשנה הבאה. ל"כלכליסט" נודע כי הזיכיון צפוי לכלול גם את יבוא המכוניות החשמליות REVA, הפועלות תחת התאגיד ההודי.

מהינדרה נחשבת ליצרנית רכבי השטח הגדולה בהודו. החברה, שמייצרת גם טנדרים ומכוניות נוסעים, החלה את דרכה בהרכבת גרסאות מקומיות של ג'יפים אמריקאיים. מהינדרה מייצרת ארבעה סוגים של רכבי שטח, עוסקת בהרכבת גרסה מקומית לשוק ההודי של רנו לוגאן, ומייצרת משאיות ברישיון מחברת נאביסטאר האמריקאית.

אונגר אינו יבואן הרכב הראשון שמקיים מגעים עם מהינדרה: כפי שפורסם ב"כלכליסט", בשנה שעברה קיימו בכירים בקבוצת קרסו, יבואנית רנו וניסאן, מגעים עם מהינדרה במטרה לייבא לארץ את כלי הרכב של החברה. עם זאת, לטענת גורמים בענף הרכב, המגעים נכשלו לאחר שמהינדרה החלה בניסיונות השתלטות על חברת סאנגיונג העולמית שאונגר מחזיק בזיכיון שיווקה בישראל. בשבוע שעבר השלימה מהינדרה את ההשתלטות. מקורבים לאונגר אישרו כי המגעים בין הצדדים החלו על רקע זה לפני כמה חודשים.

רכבי השטח של מהינדרה משווקים בעיקר באסיה, אך בחודשים הקרובים צפויה החברה להתפשט גם לשוק האמריקאי, לאחר שזכו רכבי השטח שלה לתקינה אמריקאית, ולאחר מכן להתרחב גם לאירופה.

מטלקאר נמסר: "אין תגובה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות