אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": עו"ד זהר לשוקרון חודש לפני תמר: "לא הפסדת, אולי ימצאו גז"

בלעדי ל"כלכליסט": עו"ד זהר לשוקרון חודש לפני תמר: "לא הפסדת, אולי ימצאו גז"

בערעור שהגישה לבית המשפט העליון בתחילת השבוע טענה רציו כי שלומי שוקרון הסכים שערך מניותיו ברציו יחושב לפי שוויין ב־2007. אלא שהתבטאויותיו של עורך הדין של רציו בבוררות אינן תומכות בטענה זו. רציו: "אלה חלקי דברים והטעיה חמורה"

16.03.2011, 07:39 | ענת רואה

בתחילת השבוע הגישה חברת רציו ערעור לבית המשפט העליון, על החלטת השופט יהודה זפט לבטל את הליך הבוררות בינה לבין הקבלן שלומי שוקרון, בעלי חברת גלובוס, בגלל מעורבות העולם התחתון במינוי הבורר. רציו טוענת כי מדובר בהחלטה שגויה שממנה יוצא "חוטא נשכר", שכן הסיבה ששוקרון פעל לבטל את הבוררות היא ההגבלה שהוטלה בבוררות על תביעותיו ל־6 מיליון שקל - כולל שווי 15% ממניות השותף הכללי שהוענקו לו.

רציו טוענת כי בינואר 2009 דווח על מציאת גז בקידוח תמר, שהביא לעלייה מהירה בערך רציו, שלה "קיר משותף" עם הקידוח המוצלח. לטענת החברה, שוקרון הבין שעשה מקח טעות כשהסכים ששווי המניות שלו ייקבע לפי שווי רציו ב־2007, שהיה נמוך מאוד, ולכן פעל לבטל את הבוררות.

אלא שלידי "כלכליסט" הגיעו תמלילים של ישיבת הבוררות בין שוקרון לרציו מה־4 בדצמבר 2008 - חודש לפני גילוי מאגר הגז בתמר, שהזניק את שווי מניות רציו. השיחה המתומללת מעלה ספק בטענת רציו כי היה ברור שמחיר המניות יסתמך על שווייה ב־2007.

בתמלילים מופיעות כמה התבטאויות של עו"ד אלי זהר, המייצג את רציו, שבהן הוא אומר כי אם רציו תצליח למצוא גז או נפט, שווי המניות של שוקרון ברציו (15%) יעלה. כך, כאשר שוקרון התלונן בחקירתו הנגדית כי הפסיד 6 מיליון שקל על השקעתו, אמר לו זהר: "עוד לא הפסדת. אתה לא מכרת אותן (את המניות בחברה - ע"ר), נכון? עוד לא הפסדת. יש לך 15% בחברה. אולי ימצאו גז". שוקרון אמר בתגובה, "זה גרושים, גרושים", וזהר השיב: "כל מה שאמרו זה שהמניות האלה - ערכן יעלה. אז הוא יעלה השנה, בשנה הבאה, בעוד שנתיים, שלוש". בהמשך שב זהר ואמר לשוקרון: "יש לך 15%".

זהר. "לא מכרת את המניות, נכון?", צילום: אלכס קולומויסקי זהר. "לא מכרת את המניות, נכון?" | צילום: אלכס קולומויסקי זהר. "לא מכרת את המניות, נכון?", צילום: אלכס קולומויסקי

מבדיקת "כלכליסט" עולה כי לפי דיווחי רציו לבורסה בסמוך למועד אותו דיון, החזיק שוקרון לפני הדיון ב־9% מיחידות ההשתתפות ברציו, שגיוסי הון הביאו לדילולן בתוך כמה שבועות ל־1.52%. מספרים אלה מחזקים את הסברה כי האמירה של עו"ד זהר התייחסה לחלקו של שוקרון בשותף הכללי, המנהל בפועל את שותפות רציו, ולא לאחוזים שהיו לו ביחידות ההשתתפות.

הבורר, עו"ד אסף ברם, אמר באותו דיון כי אם כל תביעותיו של שוקרון בבוררות יתקבלו במלואן, הוא יהיה זכאי ל־6 מיליון שקל, וכי "בנוסף, יכול להיות שימצאו גז". בהמשך הישיבה אמר שוקרון: "קצת סימנים, קצת ריח של גז והכל ישתנה". זהר השיב: "אז אולי תכסה את ההשקעה והכל יהיה בסדר".

תגובת רציו: "עמדתנו פורטה בערעור שהוגש השבוע לביהמ"ש העליון. הציטוטים הם חלקי דברים שהוצאו מהקשרם ומהווים הטעיה חמורה. הבאת משפטים שנאמרו בחקירה נגדית בטון ציני כמקובל, כאילו נאמרו ברצינות, מהווה אחיזת עיניים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות