אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסום ראשון: בעקבות בקשת חברות התקשורת יוקדם הדיון בבג"ץ בנושא התמלוגים צילום: עטא עוויסאת

פרסום ראשון: בעקבות בקשת חברות התקשורת יוקדם הדיון בבג"ץ בנושא התמלוגים

בית המשפט קבע בתחילה כי הדיון יערך בינואר 2012, אך היום החליט כי התהליך יואץ. בזק עתרה בנושא אף היא לפני כשבועיים ושלוש העתירות הנפרדות יאוחדו

16.03.2011, 14:10 | גילעד נס

לאחר שקבע ביום שני כי הדיון בעתירות של חברות הסלולר כנגד העלאת התמלוגים שהן משלמות בגין חלק מהכנסותיהן בשנתיים הבאות יתקיים רק בינואר 2012, החליט היום (ד') בג"ץ להקדים את הדיון. החברות, כמו גם חברת HOT טלקום שהגישה עתירה נפרדת בנושא, דרשו לקבוע דיון מוקדם יותר שכן כל עוד עומדת העלאת התמלוגים בעינה הן נדרשות להפריש את התמלוגים מדי רבעון ולפיכך אין מקום לדחות את הדיון למועד רחוק כל כך.

בתוך כך התברר כי גם חברת בזק עתרה כנגד שרי התקשורת והאוצר באותו נושא, בעתירה שהוגשה בסוף חודש פברואר. השופט יצחק עמית, הדן בשלוש העתירות, החליט לאחדן ולדון בהן במשותף, וקיבל את עמדת החברות כי יש לדון בנושא בהקדם.

כזכור, לאחר דיונים בין שר התקשורת לשר האוצר ולאגף התקציבים באוצר בסוף שנת 2010 נקבע כי חברות התקשורת, ששילמו תמלוגים בשיעור של 1% מהכנסותיהן בשנת 2010, ישלמו תמלוגים בשיעור של 1.75% מהכנסותיהן בשנת 2011, ובשנת 2012 יעמוד שיעור התמלוגים על 2.5% מההכנסות. בשנת 2013 יחזור שיעור התמלוגים ל-1%. ההחלטה לא חלה על ספקיות האינטרנט והשיחות הבינלאומיות, ועל חברות המספקות שירותי טלפוניה על גבי האינטרנט, כלומר גם פעילות הטלפוניה הקווית של חברת פרטנר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות