אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר לקריאה שנייה ושלישית: איסור פרסום שירותי זנות צילום: מיכאל קרמר

אושר לקריאה שנייה ושלישית: איסור פרסום שירותי זנות

לפי ההצעה, העובר על החוק צפוי ל-3 שנות מאסר. יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה, ציפי חוטובלי: "ציון דרך במאבק נגד הזנות בישראל"

16.03.2011, 14:33 | שלי פריצקר

הצעת החוק לאיסור פרסום שירותי זנות שהגישו חברי הכנסת אורית זוארץ ודב חנין אושרה היום (ד') בוועדה לקידום מעמד האישה לקריאה שנייה ושלישית בכנסת.

על פי ההצעה מי שיעבור על החוק צפוי לשלוש שנות מאסר. כמו כן יוסדר חילוט חובה וקנס חובה וכל תשלום שיגיע לידי המפרסם תמורת הפרסום שיצא מידיו תוך תשלום גבוה בהרבה מכפי שהרוויח. כך לפי לשון החוק.

לפי הצעת החוק, איסור הפרסום חל על המפרסם, על מכין דבר הפרסום, על מי שמציג או מפיק הצגת תועבה וכן על פרסום פוגע בשלטי חוצות.

"הצעת החוק הזו היא ציון דרך במאבק נגד הזנות בישראל", אמרה יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ציפי חוטובלי, "החוק המוצע קובע נורמה חדשה לפיה כל פרסום זנות אסור. הפומביות שבפרסום, מעבר להיותה תשתית המאפשרת לתופעת הזנות להתרחב, גם נותנת לגיטימציה לתעשייה משחיתה זו. האיסור הגורף על פרסום שירותי הזנות יסייע במאבק בתופעה גם במישור המעשי וגם במישור ההצהרתי-הסברתי".

עד כה פרסום שירותי זנות היה מותר, אם כי בסייגים מסוימים, כשנקודת המוצא הייתה "להגן על רגשות הציבור". בהצעת החוק הנוכחית נקודת המוצא היא הגנה על העוסקות בזנות, בהנחה שהן קורבן של המציאות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מדניה מטומטמת. במקום לעזור לאותן נערות
לצאת מהעולם אליו הן נקלעו, לעזור להן לשקם את חייהן ולמצוא עבודה נורמאלית או אפילו לספק להן בגדים חמים, תמיכה נפשית ואפילו גלולות יום המחרת שלא יכנסו להריון, נותנים לתופעה הזו יד ולא רק בפרסום אלא בכך שלא עושים כלום.
אדווה , תל אביב  |  11.04.11
2.
החוק יגרום לזנות רחוב הרבה יותר גדולה
כמי שעוסקת בתחום (מרצון ולא מרגישה שפוגע בכבודי ) ברור לי שאם לא יהיה פרסום אז תיהיה זנות רחוב מעבר לכך שזנות לא ממש חייבת פרסום וכך מי שיהיה בעל מכון גדול יותר פשוט יהיה זה שיהיה לו הכי הרבה עבודה (מה שאומר עולם תחתון ובעיקר סחר בנשים) אל תעצמו את העיניים הזנות זה העסק הכי עתיק בעולם במקום להבין שזה בסדר ומותר ולא משהו בזוי אף שלא הכי מקובל אם כלכך דואגים לרווחת הזונות בישראל כדאי שיפסיקו את היחס המזלזל והמשפיל מצד המשטרה (אלימות מילולית ופיזית ) אז שלא יעבדו עליכם
אחת שיודעת , ת"א  |  01.04.11
1.
זנות לא מזיקה כמו שידול וסחר באדם
בני אדם הינם בעלי השליטה בגופם, וזו זכותם לעשות מה שעולה על רוחם כל עוד זה לא פוגע באחרים. לעומת זאת, סחר בנשים, שידול ואילוץ לזנות, אלימות מצד לקוחות ושוטרים ונגעים דומים הן הבעיה האמיתית. במקום לבעוט בהומלס ולהגיד לא שלא ישן ברחוב, יש צורך לבחון מחדש את מדיניות הרווחה.
איתי מטוס המפורסם , בת ים  |  17.03.11