אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסום ראשון: טבע מתכוונת להשלים היום גיוס אג"ח בהיקף של 750 מיליון דולר צילום: בלומברג

פרסום ראשון: טבע מתכוונת להשלים היום גיוס אג"ח בהיקף של 750 מיליון דולר

הכספים צפויים לשמש את החברה לצורך מחזור חוב. איגרות החוב שתנפיק החברה זכו לדירוג A3 על ידי מודי'ס ו-A מינוס על ידי S&P. על פי תנאי התשקיף שפרסמה החברה האג"ח יפדו בעוד שלוש שנים. האג"ח יהיו בשתי סדרות שונות שיפדו ב-2014: הראשונה בריבית קבועה והשנייה בריבית משתנה

16.03.2011, 15:23 | שהם לוי

טבע מתכוונת לגייס 750 מיליון דולר באג"ח לשלוש שנים, כך עולה מתשקיף מדף שפרסמה החברה היום (ד') באתר רשות ניירות ערך בארה"ב. ל"כלכליסט" נודע כי החברה מצפה להשלים את הגיוס עד תום יום המסחר בבורסת נאסד"ק היום.

טבע מתכוונת לעשות שימוש בחלק מהכספים לצורך סגירת קו אשראי שקיבלה מבנקים בעבר. איגרות החוב שתנפיק טבע יפדו בשנת 2014. האג"ח יונפקו בשתי סדרות שונות שהראשונה תהיה בריבית קבועה והשנייה בריבית משתנה.

החתמים בהנפקה הם: גולדמן זאקס, ברקליס קפיטל, מורגן סטנלי, HSBC, סיטיגרופ ו-BNP פאריבה הצרפתי. איגרות החוב שתנפיק החברה יזכו לדירוג A3 על ידי מודי'ס ו-A מינוס על ידי סוכנות הדירוג S&P.

גיוס האג"ח הקודם אותו השלימה טבע היה בהיקף של 2.5 מיליארד דולר  ושימש את החברה לצורך רכישת רציופארם הגרמנית שאותה השלימה לקראת סוף 2010.

מכירות טבע בשנת 2010 הסתכמו ב-16.1 מיליארד דולר, בהשוואה למכירות של 13.9 מיליארד דולר בשנת 2009, כך עלה מהדו"חות הכספיים שפרסמה בחודש שעבר.

החברה צופה רווח של 5.2-4.9 דולר למניה בכל שנת 2011. ההכנסות הצפויות 19-18.5 מיליארד דולר, עלייה של 17% לעומת 2010. האנליסטים ציפו לרווח של 5.3 דולר למניה והכנסות בהיקף של 18.96 מיליארד דולר.

בשבוע שעבר דיווח "כלכליסט" לראשונה כי אחת ממתחרותיה של טבע החלה בהכנות לקראת תחילת ניסוי בגרסה גנרית לתרופת הקופקסון. במהלך כנס של בית ההשקעות קואן שאל אחד האנליסטים את ג'ון קונגלטון, רופא בכיר בטבע שהשתתף בכנס, לגבי מודעתו לעובדה שמתחרה של טבע כבר החלה להנחות רופאים לקראת ניסוי קליני בקופקסון גנרי, קונגלטון אישר שהדבר נכון. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות