אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכיר במורגן סטנלי: "יפן עלולה להידרדר שוב למיתון בגלל אסון הצונאמי" צילום: אי פי איי

בכיר במורגן סטנלי: "יפן עלולה להידרדר שוב למיתון בגלל אסון הצונאמי"

יו"ר אגף אסיה בבנק עד לאחורנה, סטיבן רואץ', אמר כי האירועים ביפן גרמו לזעזוע בכלכלה חלשה ולכן יש חשש שהיא תיקלע למיתון חמישי מאז התפוצצות הבועה בשנות התשעים

16.03.2011, 20:53 | סוכנויות הידיעות
"בגלל הבעיות הרבות של יפן, שחלקן החלו לפני אירועי הצונאימי והפגיעה בכורים הגרעיניים, היא עלולה להיכנס שוב למיתון", כך אמר סטיבן רואץ', יו"ר אגף אסיה במורגן סטנלי עד לעת האחורנה.

"ניתן להעלות על הדעת שיהיה מיתון נוסף. זה יהיה המיתון החמישי אליו נקלעת המדינה מאז התפוצצות הבועה בשנות התשעים", אמר רואץ' לסוכנויות הידיעות.

רואץ' אמר כי רעידת האדמה והצונאמי שפגעו בשבוע שעבר ביפן "גרמו לזעזוע בכלכלה חלשה. אם היית גורם לזעזוע בכלכלה חזקה, היא הייתה יכולה להתמודד איתו בצורה טובה יותר".

"ב-20 השנים האחרונות יפן הייתה בתקופה של סטגנציה יחסית, בה לא רק שהיא צמחה פחות מ-1% בשני עשורים, אלא גם התכווצה ב-2010. אני צופה שכלכלת המדינה תמשיך להתכווץ", אמר רואץ'.

"מה שמוסיף לבעיות של יפן", אמר רואץ', "זה האוכלוסייה המזדקנת והמצטמצמת של יפן, והמדינה לא מציעה פתרונות בטווח הקרוב לבעיה זו בגלל מדיניות ההגירה המחמירה שלה".

"עשרים שנים לאחר מכן, הניסיון של יפן שאחרי התפוצצות הבועה, חייב לגרום לכולנו לעצור ולחשוב, בעיקר אלו בארה"ב שחושבים שזה לעולם לא יכול לקרות לנו", אמר רואץ'. "אלו אירועים מאוד חמורים, ויש לקחים מיפן שאני חושב שרבים מאיתנו לא למדו", הוא הוסיף.

יצוין, כי בשנה שעברה, סין עקפה את יפן ככלכלה השנייה בגודלה בעולם, אחרי ארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות