אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קמן מנהלת מו"מ להכנסת משקיע במנדלסון לפי שווי של 100 מיליון שקל

קמן מנהלת מו"מ להכנסת משקיע במנדלסון לפי שווי של 100 מיליון שקל

המתווה המתגבש בעסקה: המשקיע ישלם 65 מיליון שקל בתמורה להקצאה של מניות קמן ויחזיק בתום העסקה ב-43.3% ממנדלסון - לפי ההון של החברה בתום הרבעון השלישי

17.03.2011, 10:11 | שהם לוי

קמן אחזקות הודיעה היום (ה') לבורסה בתל אביב כי היא נמצאת במשא ומתן להכנסת משקיע במנדלסון, חברה נכדה שלה, לפי שווי של 100 מיליון שקל. לפי המתווה המתגבש ישלם המשקיע 65 מיליון שקל בתמורה ל-43.3% ממניות מנדלסון.

למשקיע תוענק אופציה לרכוש מניות נוספות של מנדלסון, באופן בו לאחר מימוש האופציה ובהעדר דילול נוסף, יחזיר המשקיע בכ-49% מהון המניות של מנדלסון.

שווי מנדלסון לצורך מימוש האופציה יהיה כ-172.5 מיליון שקל. בין קבוצת קמן לבין המשקיע ייחתם הסכם בעלי המניות, אשר יסדיר את מערכת היחסים ביניהם בכל הקשור להחזקותיהם במנדלסון.

מנדלסון היא חברה לאספקת צנרת ואביזרים לתעשיות הדלק, הכימיה והפטרוכימיה, המזון והפרמצבטיקה. כמו כן, עוסקת החברה באספקת אינסטלציה למערכות מים וביוב מוניציפאליות, למערכות השקיה, קירור ומיזוג אוויר.

לחברה כ-3,500 לקוחות פעילים בענפי המשק השונים. מנדלסון פועלת בארה"ב באמצעות חברת הבת, דודסון גלובל, שנוסדה בעקבות מיזוג בין החברות GFF ו-DSP, שנרכשו על ידה לפני מספר שנים. מנדלסון רושמת כיום מכירות בקצב שנתי של כ-800 מיליון שקל. הונה העצמי של החברה, נכון לתום הרבעון השלישי, מסתכם בכ-101 מיליון שקל.

מקמן נמסר היום כי "ההשקעה המתוכננת במנדלסון מלמדת על הבעת האמון של המשקיע, במנדלסון ובתכנית הארגון מחדש המיושמת בקבוצת קמן. השקעה זו, המשפרת מאד את יכולותיה הפיננסיות של מנדלסון ומשליכה בכך גם על שיפור איתנותה של קמן, הינה נדבך נוסף בשרשרת של מהלכים עסקיים ופיננסיים שבוצעו ושהחברה פועלת לקידומם בתקופה הקרובה, ושמימושם יסייע לקמן לעלות על פסים חדשים של צמיחה והתפתחות עיסקית".

בהקשר זה, מימשה החברה לפני מספר חודשים את אחזקתה בחברת קו מנחה, את אחזקותיה של חברת הבת ישאל בחברת שנפ, וכן חלק מאחזקותיה בחברת אמפייר הפועלת בארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות