אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירוג עסקים אתיים: מיקרוסופט ואדובי בפנים, גוגל לא צילום: בלומברג

דירוג עסקים אתיים: מיקרוסופט ואדובי בפנים, גוגל לא

כעשור לאחר שעמדה בפני פירוק בשל מעבר על חוקי ההגבלים העסקיים, מיקרוסופט מופיעה ברשימת 110 העסקים האתיים של המכון Ethisphere

17.03.2011, 15:57 | יוסי גורביץ

מכון Ethisphere, שמדרג את 110 החברות האתיות בעולם, פירסם השבוע את הרשימה שלו לשנת 2011, וענקית התוכנה מיקרוסופט מופיעה בה לראשונה זה זמן רב - כך דיווח אמש (ד') אתר Cnet.

חברות טכנולוגיה אחרות המופיעות ברשימה הן איביי, אדובי (יצרנית הפלאש), יצרנית תוכנות האנטי וירוס סימנטק וחברת שירותי המכירה Salesforce. גוגל, שהופיעה ברשימה בשנה שעברה, נעדרת ממנה השנה - ככל הנראה משום שמתנהלות נגדה שורה של חקירות בחשד לעבירה על חוקי ההגבלים העסקיים.

הרשימה השנתית של Ethisphere, שהוקם כדי לקדם ולשבח אתיקה עסקית, מדרגת עסקים על פי ארבעה קריטריונים: ציות לחוק ולכללים אתיים; מוניטין, מנהיגות וחדשנות; מנהל, ואחריות תאגידית.

לפני כעשור עמדה מיקרוסופט בפני סכנת פירוק, לאחר ששופט מחוזי הורה על כך בשל עבירות חמורות על חוקי ההגבלים העסקיים. מיקרוסופט זכתה בערעור שהגישה על ההחלטה, אך סבלה במשך שנים מהגבלות חמורות על פעילותה. השופט, תומאס פנפילד ג'קסון, נימק את החלטתו בכך ששליטתה של מיקרוסופט בתחום מערכות ההפעלה מאפשרת לה להשפיע לרעה על שורה של תחומי מחשוב אחרים.

מיקרוסופט הגיעה לבסוף להסכם עם מחלקת המשפטים שסגר את התביעה נגדה, אך נאלצה בין השאר לעכב את צאתה של מערכת ההפעלה חלונות 7 לשוק, כדי לאפשר לבית המשפט לעבור על הקוד שלה ולוודא שהוא לא עובר על תנאי ההסכם. כמו כן שיפרה מיקרוסופט משמעותית את נהליה התאגידיים כדי לשמור על החוק וכללי האתיקה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות