אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מועצת הנפט לא הכריעה בקרב בין טדי שגיא ללארי מייזל על רשיון בנימין

מועצת הנפט לא הכריעה בקרב בין טדי שגיא ללארי מייזל על רשיון בנימין

אחרי שמונה שעות דיון המועצה לא החליטה לגבי טענתו של מייזל כי קבוצת לפידות-שגיא עומדת בקריטריונים לקבלת הרשיון

17.03.2011, 12:07 | גולן חזני

מועצת הנפט התכנסה אתמול (ד') לראשונה מזה כחצי שנה לישיבה מרתונית שארכה למעלה משמונה שעות. המועצה שדנה בהעברת זכויות בכעשרה רישיונות. למרות השעות המרובות, גם אתמול לא הוכרעה המחלוקת לגבי רשיון "בנימין" בין טדי שגיא ללארי מייזל.

לפני שנה זכתה קבוצת לפידות חלץ וטדי שגיא ברישיון זה. קבוצת קולדריג בבעלות איש העסקים לארי מייזל עתרה כנגד ההחלטה וטענה כי קבוצת שגיא-לפידות איננה עומדת בקריטריונים.

שטחו של "בנימין" גדול יחסית - כ-1800 קמ"ר - איפשר למשרד התשתיות לחלק את הייתר לכמה חלקים. לפני כשבועיים דווח שמאגרי לוויתן עשויים להכיל 453 BCM (מיליארד מ"ק - ג"ח), כפול ויותר ממאגרי הגז של "תמר" ו"דלית", מה שהופך את רישיון בנימין לשטח טבעי למציאת מאגרי גז גדולים.

 

המפעיל של קבוצת לפידות חלץ הינה חברת CDC האזרית הנמצאת בבעלות חברת הנפט הלאומית SOCCAR מאזרביג'אן . מנכ"ל CDC הגיע במיוחד להציג עמדתו בפני הוועדה. המועצה דחתה את קבלת ההחלטה כששני הצדדים נתבקשו להמציא תימוכים נוספים לעמדותיהם תוך שבועיים כשהנושא ידון שוב בישיבה הבאה של המועצה.

CDC משמשת גם כשותף מפעיל של קבוצת לייבוביץ בן זקן ובישיבה נדונה גם בקשתה של קבוצה זו להעברת זכויות הרישיון לחברת שמן בבעלות ACC ,מנופים, בן זקן ו-CDC ללא תמורה, למעט החזר השקעה הנאמדת במאות אלפי דולרים, ולאחר שקבוצת בן זקן חברה ל-ACC עוד בטרם זכייתה של ACC בפברואר 2010 בקידוח מד אשדוד.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות