אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדיקה מראה: הדפדפן של אנדרואיד לסמארטפונים מהיר ב-52% מהאייפון

בדיקה מראה: הדפדפן של אנדרואיד לסמארטפונים מהיר ב-52% מהאייפון

חברת Blaze בדקה את זמן הטעינה של 1,000 אתרים באייפון ובנקסוס S, וגילתה יתרון משמעותי לגוגל - בעיקר באתרים שלא עוצבו במיוחד לגלישה ממכשירים ניידים

17.03.2011, 16:32 | אבנר קשתן
הדפדפן הסלולרי של גוגל, המשולב במכשירים מבוססי אנדרואיד, מהיר יותר ב-52% מהדפדפן של האייפון - כך עולה מהשוואה מקיפה של ביצועי הדפדפנים הניידים שערכה חברת Blaze הקנדית, אשר פרסמה את ממצאיה היום (ה').

הבדיקה נערכה בעזרת אפליקציות מיוחדות שנכתבו בחברה, שמנצלות את רכיבי הדפדפן המובנים בטלפון כדי לטעון את עמודי האינטרנט של אלף החברות המופיעות במדד ה-Fortune 1,000. המכשירים שהושוו היו אייפון 4 עם מערכת ההפעלה האחרונה, iOS 4.3, ומכשיר נקסוס S של גוגל עם אנדרואיד 2.3.

ב-84% מהמקרים מכשיר האנדרואיד טען את העמוד מהר יותר, עם זמן טעינה ממוצע של 2.1 שניות לעומת 3.2 לאייפון, יתרון של 52%. עם זאת, באתרים שעוצבו במיוחד לגלישה ממכשירים ניידים ההפרש הצטמצם לכ-3% בלבד - עדיין לטובת אנדרואיד. החברה הקנדית מעריכה שעם המעבר לטאבלטים, אשר מציגים את הגרסאות המלאות של האתרים, היתרון של אנדרואיד יבוא לידי ביטוי יותר ויותר.

מהמחקר עולים מספר נתונים מעניינים נוספים. מהשוואה לגרסאות קודמות של מערכות ההפעלה, iOS 4.2 ואנדרואיד 2.2, עולה כי למרות השיפורים המשמעותיים בביצועי הדפדפנים "על הנייר", בעיקר בביצועי ג'אווהסקריפט, הדבר לא התבטא באופן מעשי בגלישה. למעשה, iOS 4.2 אף הפגין ביצועים מעט טובים יותר מ-4.3.

בנוסף, גלישה דרך חיבור סלולרי היתה איטית יותר מחיבור WiFi, כמצופה, אבל בהפרשים קלים בלבד, מה שמעיד כי טכנולוגיות הגלישה הסלולרית משתפרת משנה לשנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
בעל פלאפון htc מערכת אנדרואיד
לא רק שהוא יותר מהיר ,זה הדור הבא ! בתור אחד שרכש דיזייר hd כול החברים אם האייפון 4-3 צוחקים ממבוכה כמה שהאייפון עלוב לייד הדיזייר HD . סרטונים ביו טוב עולים לי יותר מהר מכול מחשב נייד ונייח !! המארקט של האנדרואיד הוא גדול פי5 מהמארקט של האייפון . והרשימה עוד ארוכה,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, כמו שנאמר פה האיפון זה לאנשים פשוטים .
נדב , הרצליה  |  18.03.11
לכל התגובות