אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו: נשקול מחדש הקמת תחנת כוח גרעינית צילום: עמית שעל

נתניהו: נשקול מחדש הקמת תחנת כוח גרעינית

בראיון לרשת CNN אמר ראש הממשלה כי הוא "אהב את הרעיון" להקים תחנת כוח גרעינית בישראל, אך לאחר האסון ביפן "יידרש טיעון משכנע מאוד כדי שאסכים לזה עכשיו". הוא הוסיף: "אני לא חושב שנחתור לאנרגיה גרעינית אזרחית בשנים הקרובות"

17.03.2011, 19:45 | אטילה שומפלבי, ynet

מחשבות נוספות בישראל, לגבי הקמת תחנת כוח גרעינית: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס לנעשה ביפן ואמר כי "המצב בהחלט גורם לי לשקול מחדש את הפרויקטים לבניית כורים גרעיניים אזרחיים".

בראיון לרשת CNN שישודר הלילה (יום ו'), אמר נתניהו: "אני רוצה לומר שקודם אהבתי את הרעיון הרבה יותר מאשר עכשיו. למעשה, יידרש טיעון משכנע מאוד כדי שאסכים לזה עכשיו".

הוא התייחס גם לפתרונות אנרגיה חלופיים: "למרבה המזל מצאנו גז טבעי. אני לא חושב שנחתור לאנרגיה גרעינית אזרחית בשנים הקרובות. אם לא יימצאו פתרונות לאתגר זה, לדעתי, יהיה על המנהיגים לשקול מחדש את הרחבת השימוש באנרגיה גרעינית אזרחית".

אבל יש מי שבכל זאת רוצה להקים תחנת כוח גרעינית בארץ. יו"ר חברת החשמל, האלוף במיל' יפתח רון טל, אמר השבוע כי הוא מאמין שתחנה גרעינית יכולה לקום בצפון הנגב בתוך כ-10 שנים. בפתח ועידת הנגב אמר רון טל כי "הכורים הנוכחיים הם הרבה יתר בטיחותיים מאשר אלו שביפן, על פי מיטב הבנתי. נכון יהיה ללכת לפתח כור, ויש כבר שטח מתוכנן - שיבטה".

לדברי יו"ר חברת החשמל, "לא צריך לקבל החלטות חפוזות בעקבות מה שקרה ביפן. צריך להמשיך וללמוד, אבל הכיוון הוא שבעוד כ-10 שנים או קצת יותר, יהיה כור גרעיני מתקדם בצפון הנגב".

עד לרעידת האדמה ביפן נראו הדברים אחרת. אחרי שנים של הקפאה החלה ישראל לקדם לאחרונה באופן אינטנסיבי את התוכנית להקמת תחנת כוח גרעינית לייצור חשמל. האתר בשיבטה סומן כבר בשנות ה-60 כפי שנחשף ב"ידיעות אחרונות," הראשון שדחף לחידוש הפעילות בנושא היה שר התשתיות הקודם בנימין בן-אליעזר. שר התשתיות עוזי לנדאו המשיך לקדם את היוזמה בממשלה הנוכחית.

ראש הממשלה התייחס בראיון ל-CNN גם לנושאים אחרים, כמו הקמת ממשלת אחדות פלסטינית: "עכשיו הם מדברים על אחדות לאומית עם חמאס, שקוראת להשמדתנו. איך אפשר להיות בעד שלום עם ישראל וגם בעד שלום עם החמאס שרוצה להשמיד אותנו. אתה יכול לדמיין לעצמך הסכם שלום עם אל-קאעידה? כמובן שלא".

הראיון המלא ישודר בשעה 4:00 בבוקר שעון ישראל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות