אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פדקס: ירידה של 3% ברווחים ברבעון האחרון צילום: יונתן קסלר

פדקס: ירידה של 3% ברווחים ברבעון האחרון

חברת השילוח דיווחה על רווח נקי של 231 מיליון דולר, או 73 סנט למניה; סיפקה תחזית לרווח של 1.83-1.66 דולר למניה ברבעון הנוכחי

17.03.2011, 20:50 | סוכנויות הידיעות
פדקס, חברת השילוח השנייה בגודלה בעולם, צופה צמיחה איטית אך קבועה שתוביל לעליה ברווחים ברבעון הנוכחי, למרות שיש חוסר וודאות רב בעניין מחירי הדלק העולים וחוסר היציבות במזרח התיכון.

החברה אופטימית לגבי הרבעון שיסתיים במאי, ומסרה כי הרווחים צפויים לעלות ושיחידת המטענים שלה תחזור לרווחיות לאחר 6 רבעונים של הפסדים. המנייה עולה ב-3.6%.

פדקס דיווחה היום על תוצאותיה לרבעון השלישי בו ירדו הרווחים ב-3%. מזג האוויר הקשה בחורף והעלייה במחירי הדלק פגעו ברווחים.

החברה הרוויחה 231 מיליון דולר, או 73 סנט למניה ברבעון שהסתיים בפברואר, בהשוואה ל-239 מיליון דולר, או 76 סנט למניה ברבעון המקביל בשנה הקודמת. סופות החורף הקטינו את הרווח הנקי בכ-12 סנט למניה. שלג וסופות פגעו בפעילות החברה במשך 27 ימים, או כשליש מהרבעון האחרון. מחירי הדלק עלו ב-30% לעומת השנה הקודמת. עלויות האחזקה עלו יותר מ-19% מכיוון שהחברה הפעילה יותר מטוסים.

הכנסות החברה עלו ב-11% ל-9.66 מיליארד דולר, בעיקר בעקבות עלייה במחירי השילוח של חבילות כבדות יותר. עלייה במשקל החבילות היא סימן מובהק לשיפור בכלכלה, בעיקר כאשר החבילות הכבדות האלו נשלחות באמצעות משלוחים יקרים יותר כמו "אקספרס" או "בן לילה". זה מצביע על כך שהצרכנים והעסקים מוכנים להוציא יותר כסף.

עבור הרבעון שיסתיים במאי, פדקס חוזה רווח של 1.83-1.66 דולר למניה. אנליסטים צופים רווח של 1.66 דולר למניה. החברה הרוויחה 1.33 דולר למניה ברבעון המקביל בשנה שעברה.

השפעות רעידת האדמה והצונאמי ביפן עדיין לא ברורות, אך הנזק לרכוש החברה היה מינימאלי, מסרה פדקס. יפן הוא שוק מרכזי עבור החברה, עסקיה שם מתמקדים בייצוא של מוצרים כולל מחשבים וחלקי מכוניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות