אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קדאפי למערב: עוד תתחרטו על התערבות בלוב צילום: אי פי אי

קדאפי למערב: עוד תתחרטו על התערבות בלוב

לפני פגישת נציגי ארה"ב, מדינות האיחוד האירופי והליגה הערבית לגבי פעולה בלוב - הזהיר קדאפי מהתערבות. במקביל, הוא כתב לאובמה כי "העם הלובי מוכן למות למעני". בינתיים בשטח דווח על קרבות ליד בנגזי ועל מטוס של צבא לוב שהופל

19.03.2011, 14:47 | סוכנויות הידיעות

זמן קצר לפני הפגישה בפריז, בה יוחלט על פעולה נגד לוב, ממשיך מועמר קדאפי לעשות שרירים: שליט לוב הזהיר את מנהיגי צרפת ובריטניה, כי "יתחרטו על התערבותם בנעשה בלוב". במקביל, בהודעה ששיגר לנשיא ארצות הברית, ברק אובמה, כתב קדאפי כי "העם הלובי מוכן למות עבורי".

בשעות הצהריים אמורים להיפגש בפריז מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון, מנהיגים אירופים כמו נשיא צרפת ניקולא סרקוזי וראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון - יחד עם נציגים של האיחוד האירופי והליגה הערבית - כדי לדון בתיאום פעולה צבאית בלוב.

בינתיים התושבים בבנגזי, שעל-פי הדיווחים נאמני קדאפי הגיעו לפאתי העיר, מצפים להתערבות צבאית. "איפה צרפת? איפה נאט"ו", זעקה תושבת העיר כבת 50. "זה מאוחר מדי", היא אמרה. על-פי הדיווחים, צבא לוב מפגיז את העיר באש ארטילרית ובפצצות מרגמה. עם זאת, המורדים רשמו הישג קטן - כשהפילו מטוס קרב לובי. כתב סוכנות הידיעות AP הבחין במטוס, כשהוא צולל אל הקרקע ולאחר מכן שריפה גדולה פרצה במקום.

לפני שהמטוס הופל, דווח כי כמה מקומות בעיר הותקפו. בינתיים, המורדים בבנגזי נערכים לפלישה של נאמני קדאפי לעיר. הם הכינו בקבוקי תבערה. אחרים הכינו מחסומים ברחבי העיר, כדי למנוע את התקדמות הכוחות.

מנגד, בממשלה בטריפולי מכחישים כי יש פעילות צבאית. דובר הממשלה אמר כי דווקא המורדים מפירים את הפסקת האש והם אלו שתקפו את כוחות הצבא. "הכוחות שלנו ממשיך להתחפר ולהסתתר, אבל המורדים מפגיזים אותנו וממשיכים בפרובקציות", אמר דובר הממשלה.

במקביל, דווח על קרבות גם באזור העיר מיסרטה. המורדים אמרו כי נאמניו של קדאפי ירו לעברם פצצות מרגמה. המורדים דיווחו על שני הרוגים לפחות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות