אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וויליאם היל ממשיכה להצר את צעדי פלייטק

וויליאם היל ממשיכה להצר את צעדי פלייטק

חברת ההימורים וויליאם היל הודיעה כי הוארך תוקפו של צו המניעה נגד פלייטק עד לשימוע שיתקיים בעניין בבית המשפט במאי

19.03.2011, 18:36 | ענת ציפקין

בסוף פברואר הוציאה ויליאם היל, חברת ההימורים השנייה בגודלה בבריטניה, צו מניעה זמני כנגד פלייטק בכל הקשור לזכויותיה המשפטיות במיזם ההימורים המקוון שהקימו השתיים בשנת 2008. אתמול הודיעה וויליאם היל כי ב-17 למרץ הוארך תוקפו של צו המניעה עד לשימוע שיתקיים בעניין בבית המשפט במאי, והוסיפה כי נאסר על פלייטק למכור את חלקה (29%) במיזם המשותף. כבר בפברואר דיווחה וויליאם היל לבורסת לונדון כי פלייטק, הנמצאת בשליטתו (41%) של טדי שגיא, ביקשה ממנה לערוך שינויים מהותיים בהסכמים הקשורים למיזם המשותף שהקימו.

בדצמבר 2008 הקימו וויליאם היל ופלייטק מיזם משותף – וויליאם היל און ליין, שיצר סינרגיה בין פעילותיהן של שתי החברות. פלייטק פועלת בתחום התוכנה להימורים מקוונים, ואילו וויליאם היל, המפעילה מעל 2,350 חנויות הימורים בבריטניה betting shops – ונסחרת בשווי של 1.24 מיליארד ליש"ט היא אחת המפעילות הגדולות בבריטניה של הימורי ספורט. היקף הכנסותיה של וויליאם היל אונליין היה 251.5 מליון ליש"ט בשנת 2010 - 24% יותר מאשר בשנת 2009. 30.8 מליון יורו מהיקף הכנסותיו של המיזם זרמו ישירות לקופתה של פלייטק.

כפי הנראה, הוציאה וויליאם היל את צו המניעה נגד פלייטק על מנת לבדוק את זכויותיה המשפטיות הקשורות לעסקה המשותפת ביניהן. בחודשים האחרונים פורסמו בתקשורת הבריטית ידיעות על פיהן פלייטק מנהלת מגעים למיזוג עם לדברוקס, ענקית הימורים בריטית הפועלת בתחום הימורי הספורט, פוקר ובינגו. מגעים אלו, אם יבשילו לכדי עסקת מיזוג, עשויות לייצר ענקית הימורים בשווי של כ-2.2 מיליארד ליש"ט. יתכן כי בעת חתימת החוזה ביניהן בדצמבר 2008, התחייבה פלייטק, הפועלת בתחום התוכנה להימורים מקוונים, לא לקשור קשרים עסקיים עם לדברוקס, מתחרתה של וויליאם היל.

בתחילת פברואר פירסם ה"טלגרף" הבריטי כי לדברוקס, הנסחרת בבורסת לונדון בשווי שוק של כ-1.17 מיליארד ליש"ט מנהלת מגעים ראשוניים למיזוג אפשרי עם פלייטק, ובמקביל מנהלת מגעים למיזוג גם עם 888 שבשליטת משפחות שקד (50.7%) ובן יצחק (10.7%). המגעים בין לדברוקס ל-888 קיבלו התייחסות רשמית מצידה של 888, שדיווחה בחודש שעבר בבורסת לונדון כי נושא המיזוג אכן נידון ביניהן, אולם המגעים בין לדברוקס לפלייטק עליהם דובר בתקשורת הבריטית לא זכו עד כה להתייחסות רשמית מצידה של החברה בשליטתו של שגיא.

בשנה האחרונה צנחה מניית פלייטק, הנסחרת כיום בשווי שוק של 800 מיליון ליש"ט, בשיעור של 33%. בסוף פברואר הוציא בית ההשקעות הבריטי Numis Securities, המסקר את מניית פלייטק המלצה למכור את המניה, והעניק לה מחיר יעד של 2.79 ליש"ט לשנה הקרובה. ביום שישי חתמה מניית פלייטק את המסחר ברמה של 3.3 ליש"ט, זאת לאחר עליה של 3.1% בערכה.

לפני כשבועיים ביצעה פלייטק את אחת מעסקאות בעלי העניין הגדולות ביותר שהיה מעורב בה איש עסקים ישראלי, ורכשה נכסים בתחום השיווק האינטרנטי מחברת World Wide Online Enterprises הנמצאת בבעלותו של שגיא בתמורה ל-140מיליון יורו. נכסים אלו יועברו במסגרת העסקה לחברת פלייטק ויהפכו אותה לספקית ענק של שירותים הקשורים לתחום ההימורים האינטרנטי - עבור מפעילות הימורים נייחות בעולם.

את השנה החולפת סיכמה פלייטק עם רווח נקי של 64.6 מיליון יורו, ירידה של 7% לעומת שנת 2009, על מחזור הכנסות של 142.3 מיליון יורו, המהווה עליה של 24% לעומת שנה קודמת. חלק הארי של הכנסותיה של פלייטק, בדומה לשנים קודמות, הגיע מתחום הקזינו המקוון (96.7 מיליון יורו). מכירות הפוקר צנחו ב-19% לרמה של 27.4 מיליון יורו לאור הגידול בתחרות העולמית בתחום זה. הכנסותיה של פלייטק בתחום הבינגו המקוון זינקו לרמה של 101.8 מיליון יורו, לעומת 200 אלף יורו בלבד בשנת 2009. גם הרווח התיפעולי התזרימי של פלייטק (EBITDA)רשם שיפור, וגדל ב10% לרמה של 103.1 מיליון יורו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות