אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט רוצה שמפתחים ישראלים ייצרו אפליקציות לווינדוס פון 7 צילום מסך: Microsoft.com

מיקרוסופט רוצה שמפתחים ישראלים ייצרו אפליקציות לווינדוס פון 7

ענקית התוכנה משיקה בארץ תוכנית שנועדה לקדם את מערכת ההפעלה הסלולרית. המצטרפים אליה יזכו לסיוע בתוכניות הפיתוח שלהם

20.03.2011, 11:38 | עומר כביר
מרכז המו"פ של מיקרוסופט בישראל השיק היום (א') תוכנית שנועדה למשוך מפתחים ישראלים ליצור אפליקציות למערכת ההפעלה של החברה לסמארטפונים, ווינדוס פון 7. התוכנית הושקה במסגרת כנס החדשנות השנתי של החברה, Think Next, שייפתח הערב בנמל תל-אביב. מכשירי ווינדוס פון 7 עדיין אינם נמכרים בישראל.

"החל מהיום אנחנו מאפשרים למפתחים ישראלים לייצא אפליקציות ל-Windows Phone Market Place, ומפתחים שיצטרפו לתוכנית יזכו להטבות מסויימות כמו החזר בעלויות רישום", אמר מנהל מרכז המו"פ, משה ליכטמן, בשיחה עם "כלכליסט". "החסם העיקרי היה העובדה שמישראל אי-אפשר להעלות אפליקציה לחנות ולקבל תשלום בעבורה. מעכשיו פתחנו את האפשרות הזו בעבור ישראלים, לצד תוכנית המפתחים".

פעילות המפתחים הישראלים תתבצע באמצעות פורטל Yalla Apps, שמרכז פעילות של מפתחים מ-79 מדינות במזרח התיכון ובאפריקה. לרגל השקת פעילות הפיתוח יזכו מפתחים ישראלים ב-50% הנחה על דמי הרישום, ולסיוע בתוכניות פיתוח.

מאז השקתה זכתה ווינדוס פון 7 לשבחים רבים, ולטענת מיקרוסופט הסמארטפונים המריצים אותה רשמו מכירות נאות, אם כי לא כאלו הקרובות עדיין להצלחת אנדרואיד של גוגל או אייפון של אפל. לפי נתוני IDC, ווינדוס פון מצליחה לקנות אחיזה בשוק המערב אירופי. בענקית התוכנה אומרים כי מאז השקת מערכת ההפעלה, לפני ארבעה חודשים, פותחו עבורה 10,000 אפליקציות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות