אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'קי מצא ייכנס לכלא כבר ביום חמישי צילום: תומריקו

ג'קי מצא ייכנס לכלא כבר ביום חמישי

הנאשם המרכזי בפרשת רשות המסים החליט באופן חריג שלא לדחות את המועד לתחילת ריצוי עונשו ויבקש לזרז את הדיון בערעורו

20.03.2011, 17:55 | הדר קנה

ג'קי מצא, הנאשם המרכזי בפרשת רשות המסים החליט להתחיל בריצוי מאסרו כבר השבוע ויבקש לזרז את הדיון בערעורו.

השופט זכריה כספי גזר בסוף ינואר השנה, על מצא מנהל רשות המסים לשעבר, עונש מאסר של שנה. זאת במסגרת הסדר טיעון עם הפרקליטות שבמסגרתו הוא הורשע בחמש עבירות של הפרת אמונים ואחת של סיוע לשוחד. סעיף השוחד החמור הורד מכתב האישום.

את העונש אמור מצא להתחיל לרצות ביום חמישי הקרוב, אך באופן חריג הוא החליט שלא לדחות את המועד שנקבע לריצוי עונשו והוא יחל לרצות את מאסרו כבר ביום חמישי השבוע.

ג ג'קי מצא. גזר הדין - מאסר של 12 חודשים | צילום: תומריקו ג

כזכור, בשבוע שעבר הגיש מצא ערעור לבית המשפט העליון על גזר דינו החמור. ההערכה היא שבשל התחלת ריצוי העונש יוקדם הדיון בערעור וייסתיים בחודשיים הקרובים.

סניגוריו של מצא, עוה"ד נבות תל-צור וטל שפירא מסרו: "ג'קי מצא ממשיך לעמוד בתוקף על ערעורו ואין בצעד זה בכדי לגרוע מהטענות שנטענו בערעור, אלא להיפך. החלטה זו של מצא מהווה המשך ישיר להתנהלותו הממלכתית ויוצאת הדופן מאז פרוץ החקירה ועד היום. מצא ומשפחתו חוו סבל רב ועינוי דין של למעלה מארבע שנים, וכל רצונו הוא לשים פרשה זו מאחוריו ולפתוח דף חדש בחייו האישיים".

במסגרת הערעור שהוגש לבית המשפט העליון על חומרת גזר הדין, טוענים עוה"ד נבות תל-צור וטל שפירא כי גזר הדין החמור הוא בבחינת החמצה גדולה של הזדמנות להעביר מסר כי איש ציבור שמעד, אך נטל אחריות על מעשיו.

עוד נטען בערעור כי בית המשפט המחוזי לא שקל כראוי את כלל נסיבות המקרה, בראשן כי לא מדובר בשחיתות אישית ובקבלת טובות הנאה, אלא שמדובר בפגמים וליקויים בהתנהלותו של מצא, שלא נבעו מאינטרסים אישיים כלשהם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות