אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת החשמל של יפן היא ה-BP החדשה צילום: איי פי

חברת החשמל של יפן היא ה-BP החדשה

TEPCO, מפעילת הכור הגרעיני בפוקושימה, היא החברה השנייה בתוך שנה שתצטרך להשקיע עבודה רבה בשיקום המוניטין שלה בעקבות אסון שפקד אותה

20.03.2011, 23:42 | סוכנויות הידיעות

אחרי אסון דליפת הנפט של BP, מגיע תורם של היפנים: חברת טוקיו אלקטריק פאוור קומפני (TEPCO), מפעילת הכור הגרעיני בפוקושימה, היא החברה השנייה בתוך שנה שתצטרך להשקיע עבודה רבה בשיקום המוניטין שלה בעקבות אסון שפקד אותה. לפי דיווח של "הגרדיאן", מאז רעידת האדמה לפני כעשרה ימים נחתך מחיר המניה של TEPCO בחצי, ואמון הציבור באופן שבו היא מנהלת את המשבר צנח פלאים.

עיקר הטענות נגד החברה מופנה לאטיות התגובה שלה לרעידת האדמה, ולהסתרה לכאורה של המידע על אודות הנזק שנגרם. אפילו ראש ממשלת יפן נאוטו קאן ביקר באופן חריף את העובדה ש־TEPCO לא הודיעה בזמן על הפיצוץ שפקד את הכור בפוקושימה בעקבות הרעש. "מה, לעזאזל, קורה אצלכם?", שאל קאן הנזעם את בכירי החברה כשהצליח לתפוס אותם אחרי רעידת האדמה. הוא הבהיר להם כי פינוי אינו בא בחשבון, בעקבות חששו שפינוים של 740 מעובדי הכור יהיה התחלה של נטישה המונית היסטרית ולא מבוססת של אנשים מהאזור.

החברה היתה נתונה לביקורת גם ברעידת האדמה הקודמת שפקדה את יפן ב־2007, שבמהלכה נפגע קשות אחד הכורים הגרעיניים שהיא מפעילה, לאחר שהודתה כי הוא לא היה ערוך להתמודד עם העוצמה. ב־2002 התברר כי TEPCO זייפה 200 בדיקות בטיחות בניסיון להסתיר מחדלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות