אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": אריה קוטלר ישקיע 20 מיליון שקל בחברה של פטרו גרופ צילום: גלעד קוולרצ'יק

בלעדי ל"כלכליסט": אריה קוטלר ישקיע 20 מיליון שקל בחברה של פטרו גרופ

תמורת ההשקעה תקבל ארקו כ־40%–50% ממניות החברה־הבת GPM

21.03.2011, 07:41 | גולן חזני

אריה קוטלר ממשיך בסדרת ההשקעות בחברות קשות יום. ל"כלכליסט" נודע כי ארקו שבשליטת קוטלר מנהלת מגעים להשקעה של כ־20 מיליון דולר בחברת GPM שבבעלות פטרו גרופ הבורסאית, ובתמורה תקבל ארקו כ־40%–50% ממניות GPM.

פטרו גרופ נשלטת (73.5%) בידי מטיס קפיטל שבשליטת מוני הראל. פטרו גרופ נסחרת לפי שווי של 42 מיליון שקל בלבד, ופעילותה היחידה נעשית באמצעות החברה־הבת GPM שמחזיקה ומפעילה 320 תחנות דלק בארצות הברית. בקופת GPM כ־5 מיליון דולר, ויש לה קווי אשראי לא מנוצלים, לצד חוב של 35 מיליון דולר לגוף המימון האמריקאי "BAYSIDE".

פטרו גרופ, שסובלת מהערת "עסק חי", רשמה בשלושת הרבעונים הראשונים של 2010 הפסד של 2.5 מיליון שקל על הכנסות של 2.7 מיליארד שקל. ההשקעה בחברה מיועדת להגדיל את הונה העצמי של GPM ושל פטרו גרופ עצמה, שעומד על כ־99 מיליון שקל כיום, וצפוי לעלות לכ־170 מיליון שקל. המהלך, כך מקווים בפטרו גרופ, יסייע לה לגייס כספים נוספים בריביות ריאליות, שיאפשרו לחברה להתאושש.

ארקו נכנסה לאחרונה לתחום הנפט והגז יחד עם חברת אבניו. בנוסף, היא מנהלת מגעים להשקעה בכמה חברות לא יציבות פיננסית, כמו מלרג, שבה השקיעה 10 מיליון שקל תמורת 60% מהמניות. השקעה נוספת היתה בחברת ליגד המשכירה שטחי מסחר ומשרדים ושארקו הלוותה לה 18 מיליון שקל תמורת אופציה לרכוש 37% ממניותיה ב־11 מיליון שקל. בשבוע שעבר החלה ארקו במגעים לרכישת השליטה בסיביל ג'רמני שהגיעה לכינוס נכסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות