אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: הפד יפרסם את פרטי הבנקים שהלוו כספים בתקופת המשבר צילום: בלומברג

ארה"ב: הפד יפרסם את פרטי הבנקים שהלוו כספים בתקופת המשבר

בית המשפט העליון בארה"ב דחה את עתירת של הבנקים הגדולים במדינה, אשר רצו לשמור את המידע כסודי, והורה לפד לחשוף את המידע אודות הלוואות החירום שניתנו ב-2008; מועד הפרסום טרם פורסם

21.03.2011, 20:44 | סוכנויות הידיעות

הפד הודיע היום (ב') כי בכוונתו לפרסם מידע רגיש אודות הלוואות החירום שנתן בשיאו של המשבר הכלכלי ב-2008, לאחר שבית המשפט העליון במדינה דחה את עתירתם של הבנקים הגדולים אשר רצו להשאיר את המידע סודי.

השופטים השאירו על כנה הוראה אשר ניתנה ב-2010 על ידי בית דין פדרלי לערעורים לפיה על הפד לחשוף את זהותם של הבנקים אשר קיבלו הלוואות חירום מהבנק המרכזי במהלך המשבר. זמן קצר לאחר ההודעה, אמר דובר הפד כי הבנק המרכזי יפרסם את המידע אך לא נקב במועד הפרסום.

"ההנהלה תשתף עולה באופן מלא עם החלטת בית המשפט ומתכוננת להפוך את המידע לנגיש בהתאם להוראה", אמר הדובר.

בעקבות שימושו השנוי במחלוקת של הבנק המרכזי בכספי הציבור למאבק במשבר הכלכלי, פירסם הפד בדצמבר האחרון פרטים על טריליוני דולרים אשר ניתנו בהלוואות לחברות, תאגידים ובנקים מרכזיים זרים. עם זאת, לא פירסם הפד איזה בנקים לוו כספים מהבנק המרכזי.

קבוצת מסחר המייצגת בנקים גדולים הזהירה בעקבות ההודעה כי פרסום פרטי ההלוואות יגרום לציבור להסיק מסקנות "מוצדקות או שלא" בנוגע למצבם הכלכלי הנוכחי של הבנקים. עם זאת, בית המשפט העליון סירב לשקול את הטענה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות