אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתחם רשות השידור בירושלים יהפוך לפרויקט מגורים ענק צילום: תמר הירדני, ויקיפדיה

מתחם רשות השידור בירושלים יהפוך לפרויקט מגורים ענק

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה אתמול תוכנית להקמת שישה מגדלים בני 12 קומות על המתחם בשכונת רוממה. התוכנית אושרה בעבר בוועדה, אולם הוחזרה אליה לצורך ביצוע תיקונים סביבתיים ותחבורתיים שונים

23.03.2011, 12:43 | שי פאוזנר

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה אתמול (ג') להתנגדויות תוכנית לבניית פרויקט מגורים ענק במתחם רשות השידור בשכונת רוממה בירושלים.

במסגרת התוכנית ייבנו במתחם שישה מגדלים בני 12 קומות, בית ספר ופארק ציבורי. במקור אושרה התוכנית הכוללת 288 יחידות דיור בוועדה כבר לפני כשנתיים, אולם זו החליטה להחזיר את התוכנית לדיון מחודש לצורך ביצוע תיקונים סביבתיים ותחבורתיים שונים.

התוכנית שאושרה אתמול הותאמה לחוות דעת סביבתית שהוגשה לעיון הוועדה, להמלצות שניתנו על ידי יועץ תנועה ולחוות דעת שחוברה בעניין התוכנית בעיריית ירושלים.

מתחם רשות השידור עומד על קרקע של כ־19 דונם השייכת למינהל מקרקעי ישראל. במתחם קיימים שלושה מבנים המשרתים את הערוץ הראשון, הנהלת קול ישראל ורשת ב'.

מתחם רשות השידור בשכונת רוממה בירושלים, צילום: תמר הירדני, ויקיפדיה מתחם רשות השידור בשכונת רוממה בירושלים | צילום: תמר הירדני, ויקיפדיה מתחם רשות השידור בשכונת רוממה בירושלים, צילום: תמר הירדני, ויקיפדיה

בעתיד אמורה כל הפעילות במקום לעבור למתחם "קריית השידור" ליד מתחם בית החולים שערי צדק הישן. לפני ארבע שנים הודיעה הרשות על החלטתה לרכז במתחם זה את כל משרדיה לצד כל אולפני הטלוויזיה והרדיו.

את תוכנית הבנייה על המתחם יזם מינהל מקרקעי ישראל באמצעות הרשות לפיתוח ירושלים. הרשות אינה יכולה לייעד את השטח לאוכלוסייה ספציפית, אולם בשוק הנדל"ן הירושלמי מעריכים כי לאור העובדה שרוב תושבי האזור הם חרדים, יישמר אופייה הדתי־חרדי של השכונה גם בפרויקט החדש.

בסך הכל אושרו בפרויקט שטחים למגורים בהיקף של כ־35 אלף מ"ר, לעומת כ־40 אלף מ"ר בתוכנית שאושרה ב־2008. דלית זילבר, מתכננת מחוז ירושלים במשרד הפנים, מסרה אתמול כי התוכנית הנה חלק ממדיניות כוללת לחידוש עירוני בשכונה, ותכלול תוספת של שטחים ציבוריים בהיקף ניכר, כולל בית ספר ופארק פתוח.

על פי התוכנית שאושרה אתמול, שטחי המגורים יוקמו בשני מתחמים: האחד יכלול שני בניינים בני 12 קומות והשני ארבעה בניינים בני 12 קומות. בין הבניינים יהיה שטח ציבורי פתוח בהיקף של 2.3 דונמים. בנוסף ייבנו במסגרת התוכנית מבני ציבורי בהיקף של 4.7 דונמים, ושטח פרטי פתוח שיוקדש לדיירים בהיקף של 679 מ"ר. שטח הדירות הממוצע במתחם יעמוד על 122 מ"ר ברוטו לדירה.

רשות השידור מסרה בתגובה: "הנושא יובא בפני מוסדות הרשות החדשים, עם כינונם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות