אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דני גולדשטיין: "ניצור את אמדוקס של חברות התוכנה לביטוח" צילום: אביגיל עוזי

דני גולדשטיין: "ניצור את אמדוקס של חברות התוכנה לביטוח"

כך אמר בעל השליטה בפורמולה ויז'ן על המיזוג המשולש. גולדשטיין מאמין שהמיזוג בין עידית, FIS וסאפיינס יוביל לחברה ש"תייצר הכנסות של יותר מ־100 מיליון דולר בשנה"

23.03.2011, 07:44 | שניר הנדלר

"כדי שיהיה מיזוג, צריך שכל החברות יהיו במצב טוב בעת ובעונה אחת, וזה המצב שבו נמצאות סאפיינס עידית ו־FIS", כך הסביר אתמול ל"כלכליסט" דני גולדשטיין, בעל השליטה בפורמולה ויז'ן, את הסיבה למיזוג בין שלוש חברות תוכנות הביטוח הישראליות. שלשום דיווחו פורמולה, בעלת השליטה בעידית, FIS וסאפיינס כי חתמו על הסכם עקרונות למיזוג בין החברות בעסקה ששיקפה לעידית ו־FIS שווי כולל של 75 מיליון דולר.

"בשנה שעברה שמנו לב ששלוש החברות נמצאות במצב של צמיחה ורווחיות", מסביר גולדשטיין. "פעם סאפיינס היתה חלשה והחברות האחרות היו חזקות. בשנים האחרונות מצבה של סאפיינס הוטב אך FIS ספגה ירידה בהכנסות כתוצאה מהמשבר הכלכלי. ב-2010 FIS צפויה להציג צמיחה לעומת ההכנסות ב־2009 ולחזור לרווחיות. לכן מדובר בתזמון יוצא מן הכלל".

זה נראה כמיזוג מתבקש

 

"החברה הממוזגת אמורה לייצר הכנסות של יותר מ־100 מיליון דולר בשנה, כמעט ולא היתה תחרות בין החברות והיום הן משלימות אחת את השנייה".

בתמורה לאחזקותיך בעידית וב־FIS תקבל מניות סאפיינס. הפכת אחזקות בחברות פרטיות להשקעה נזילה

 

"יש כמובן הנזלה של מניות FIS ועידית על ידי הפיכתן למניות סחירות, אך מי שמחזיק בחבילה גדולה של מניות, לא ילך מחר בבוקר למכור אותה".

אז לא תמכור מניות סאפיינס?

 

"סביר להניח שבמחיר מסוים אסכים למכור את אחזקותיי".

לא העדפת לקבל מזומן?

 

"המניות של סאפיינס יותר טובות ממזומן כי הסינרגיה בין החברות עשויה להוליד בטווח הרחוק מעין אמדוקס של חברות התוכנה לביטוח".

איך תיראה החברה הממוזגת תחת סאפיינס בעוד חמש שנים?

"אני מקווה שסאפיינס תהיה חברה שחותמת על עסקאות במאות מיליוני דולרים בשנה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות