אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה ברשת "מחסני חשמל" צילום: טל כהן

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה ברשת "מחסני חשמל"

זאת בעקבות סירוב ההנהלה להכיר בהתארגנות העובדים ובוועד שהוקם לאחר שהעובדים התארגנו בהסתדרות. יו"ר הועד: "מקווים שלא נאלץ להפעיל עיצומים לקראת חג הפסח"

23.03.2011, 12:19 | כתב כלכליסט

ההסתדרות הכריזה אמש על סכסוך עבודה ברשת "מחסני חשמל". זאת בעקבות סירוב ההנהלה להכיר בהתארגנות העובדים בהסתדרות ובוועד שהוקם. משמעות הכרזת הסכסוך היא שההסתדרות תוכל לנקוט בצעדים ארגוניים עד לכדי שביתה בעוד שבועיים, לקראת חג הפסח. עם זאת, ההסתדרות קוראת להנהלת הרשת להכיר בהסתדרות ולשבת למשא ומתן להסכם קיבוצי לעובדי הרשת.

כזכור, לפני מספר חודשים התאגדו עובדי "מחסני חשמל" בהסתדרות והקימו ועד פעולה. זאת לאחר שיותר משליש מעובדי הרשת חתמו על טפסי הצטרפות להסתדרות. בהסתדרות קראו להנהלה להכיר בה כארגון היציג של העובדים ברשת, כפי שמתחייב בחוק, אולם ההנהלה סירבה.

לפני כחודש אף שלחו יו"ר אגף התאגדות עובדים בהסתדרות, עו"ד שי תקן ועו"ד אמיר בשה מהלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות את טפסי ההצטרפות להנהלה אולם למרות זאת עומדת ההנהלה בסירובה.

בהסתדרות אומרים כי לא נותרה ברירה אלא להכריז על סכסוך עבודה. "סכסוך העבודה הינו הצעד האחרון שרצינו לעשות במסגרת ההתנהלות מול "מחסני חשמל" אולם הנהלת הרשת לא הותירה לנו שום ברירה. היא מסתתרת מאחורי כל מיני טיעונים מופרכים בדבר החוקיות של ההתאגדות. אנחנו מבהירים שהתאגדות חוקית ועל-פי החוק חייבת ההנהלה להיכנס איתנו למו"מ על הסכם קיבוצי", אומר תקן.

יו"ר ועד העובדים, תומר כובשי אומר היום: "אנו קוראים להנהלה להתעשת ולשבת איתנו למשא ומתן להסדרת תנאי השכר שלנו וביטחוננו התעסוקתי לפני שנאלץ לעשות צעדים ארגוניים לפני חג הפסח".

במקביל, דחה ביה"ד לעבודה האזורי בתל אביב את בקשת הנהלת הרשת למחוק את התביעה שמנהלת ההסתדרות נגד רשת "מחסני חשמל" בגין הפעלת לחצים על העובדים שהתאגדו וקבע כי ההסתדרות יכולה להגיש את התביעה. ההנהלה הגישה בקשת ערעור לביה"ד הארצי, אך ביה"ד דחה גם את הבקשה הזו.

כזכור, בתביעה שמנהלת ההסתדרות נגד הרשת, תובעת פיצוי מהרשת על-סך 4 מליון שקל לעובדים בעקבות ניסיונות הפגיעה של ההנהלה בהתאגדות העובדים. ההסתדרות טוענת כי ההנהלה הפעילה לחצים על עובדים לבטל את הצטרפותם להסתדרות ופעלה נגד ראש ועד הפעולה בדרכים פסולות כדי להפחידו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות