אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באשדוד ובבאר שבע לא לומדים: "אין לנו מיגון" צילום: גדי קבלו

באשדוד ובבאר שבע לא לומדים: "אין לנו מיגון"

עיריית אשקלון, הקרובה יותר לרצועה, מסרבת להצטרף לאשדוד ובאר-שבע ולהשבית את הלימודים בעקבות ההסלמה בדרום - אבל ועד ההורים קרא לא לשלוח את הילדים לבתי הספר

24.03.2011, 07:14 | תומר ולמר ושמוליק חדד, ynet
הלימודים באשדוד ובבאר שבע הושבתו על רקע ההסלמה בירי הרקטות ופצצות המרגמה מרצועת עזה - אך באשקלון, הקרובה יותר לרצועת עזה, העירייה מתעקשת על קיום הלימודים כרגיל למרות התנגדות ההורים. למרות זאת, ועד ההורים באשקלון קרא אמש (יום ד') להורי התלמידים בעיר לא לשלוח את ילדיהם לבתי הספר ולגנים.

באשדוד, העירייה וועד ההורים החליטו על השבתת הלימודים עד לשבוע הבא, וגם בבאר-שבע לא יתקיימו היום לימודים בבתי הספר, בגני הילדים ובמוסדות החינוך המיוחד. בערים אלה אין מיגון במוסדות הלימוד. היום מתכוונים ועדי ההורים מכל יישובי עוטף עזה לקיים ישיבה, שבה ידונו בהתפתחויות הביטחוניות.

בוריס מנור, חבר מועצת אשקלון ומורה למתמטיקה, אמר בשיחה עם ynet כי "במרבית יישובי עוטף עזה, כמו גם בעיר אשקלון, ישנם מרחבים מוגנים שאליהם התלמידים יכולים להיכנס מיד עם הישמע האזעקה, ולכן אין מקום להפסקת הלימודים, שפירושה פגיעה בהכנה לבגרויות".

"אני לא סבור שיום או יומיים של שביתה ישנו במשהו את המצב הביטחוני של תלמידי ישראל, ואי אפשר לנהל מערכת חינוך על פי מספר הקסאמים ביום כזה או אחר", הוסיף מנור. עם זאת, הוא הודה כי לא ניתן לנהל שגרת לימודים בצל איום טילי הגראד. לדבריו, "המורה חייב לדאוג לשלומם של התלמידים, וברגע שיש אזעקה מתעוררת בכיתות פאניקה אמיתית הפוגעת ביעילות השיעור לפחות ב-50%".

גילה קליין, מועמדת למזכ"לות הסתדרות המורים ותושבת אשדוד, הגנה על ההחלטה להשבית את הלימודים בעיר. "גם המורים הם בני אדם, והם חוששים לא רק לשלומם של תלמידיהם אלא גם ובעיקר לשלום בני משפחתם", הזכירה, "כאשר המורה נמצא בכיתה ויש איום של טילים אז הוא כל הזמן מוטרד ולכן זה מוצדק להשבית את הלימודים ולאפשר גם לתלמידים וגם למורים להיות בבתיהם עד שיהיה מצב של רגיעה".

באשדוד הפסיקו אתמול גם את פעילות השוק העירוני, שיישאר סגור גם היום. השוק באשקלון, לעומת זאת, ממשיך לפעול כרגיל. "אסור לנו לסגור את השווקים לא כאן, לא באשדוד ולא בשום מקום, כי אנו מאפשרים להם לנצח לפחות בעניין הזה מבחינה פסיכולוגית", אמר יו"ר ועד הסוחרים בשוק, אשר אלמועלם.

בשבוע האחרון חלה הסלמה בגבול רצועת עזה. מאז סוף השבוע שיגרו ארגוני הטרור הפלסטיניים עשרות רקטות ופצצות מרגמה לעבר הדרום, ביניהן טילי גראד שהתפוצצו בבאר שבע וגם באזור אשדוד - לראשונה מאז מבצע "עופרת יצוקה". בצה"ל הגיבו בתקיפות ברצועת עזה, שגבו את חייהם של פעילי טרור - אך גם של אזרחים חפים מפשע.

על רקע ההתפחויות בגבול הרצועה ובעקבות הפיגוע בירושלים בו נהרגה אשה ונפצעו עשרות, הזהיר אמש ראש הממשלה בנימין נתניהו כי ישראל תפעל "בתקיפות, באחריות ובתבונה כדי לשמר את השקט ואת הביטחון ששררו פה בשנתיים האחרונות".

בהכנת הידיעה השתתפה אילנה קוריאל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות