אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדולר היציג נקבע על 3.55 שקלים על רקע ההסלמה בדרום צילום: בלומברג

הדולר היציג נקבע על 3.55 שקלים על רקע ההסלמה בדרום

המטבע האמריקאי התחזק ב-0.2% מול השקל. היורו עלה ב-0.1% ושערו היציג נקבע על 5.01 שקלים; המסחר במטבע החוץ התנהל על רקע ירי מאסיבי מעזה

24.03.2011, 16:02 | מישל אודי

הדולר עלה היום (ה') ב-0.3% ושערו היציג נקבע על 3.55 שקלים. היורו עלה ב-0.1% ושערו היציג נקבע על 5.01 שקלים.

המסחר במטבע החוץ התנהל על רקע המתיחות בדרום. אזעקה עולה ויורדת נשמעה בצהריים באזור גדרה, גן יבנה ואשדוד, בעקבות שיגור רקטות לעבר ישראל. בתוך כך דווח כי שתי רקטות נורו לעבר אשדוד.

 

בעקבות הפיגוע אתמול, בו נהרגה אישה בשנות ה-50 לחייה, עלו חוזי ה-CDS על ישראל ב-16 נקודות לרמה הגבוהה ביותר מזה 7 שבועות לרמה של 164 נקודות, כך מדווחת סוכנות הידיעות בלומברג. חוזים אלה מבטחים את המשקיעים באגרות החוב של ישראל מפני חדלות פירעון. בד בבד יש לציין כי החוזים הם יחסית נמוכים, מה שמעיד על איתנותה של הכלכלה הישראלית.

בנק ישראל שוקל להפעיל צעדים מינהליים נוספים נגד הספקולנטים במט"ח, בנוסף לאלה שעליהם הוא הודיע בסוף ינואר. הצעדים המינהליים הנוספים הנשקלים כעת בבנק ישראל הם הגדלת חובת הנזילות בעסקאות החלף (Swap) או המרה עתידית (Forward) במט"ח של משקיעים זרים, מעבר ל־10% שעליהם הוחלט לפני חודשיים, והגדלת הביטחונות הנדרשים מהבנקים הזרים הפעילים בישראל לצורך ביצוע עסקות החלף במט"ח. שני המהלכים מייקרים למעשה את עסקאות המט"ח עבור המשקיעים הזרים, והופכים אותן לפיכך לפחות כדאיות עבורם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות