אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מזור רובוטיקה: עלייה בהכנסות וגידול בהפסדים ב-2010 צילום: נמרוד גליקמן

מזור רובוטיקה: עלייה בהכנסות וגידול בהפסדים ב-2010

ההכנסות גדלו פי 2.5 והסתכמו ב-14.8 מיליון שקל. ההפסד גדל ב-26% ל-21.5 מיליון שקל וזאת כתוצאה מהגידול בהוצאות המכירה והשיווק בשווקים חדשים

24.03.2011, 11:17 | שי סלינס

חברת מזור רובוטיקה, העוסקת בפיתוח יצור ושיווק מכשור רפואי לניווט רובוטי של כלים כירורגיים בדיוק גבוה ובפולשנות מזערית, מדווחת על צמיחה של פי 2.5 בהכנסות ב-2010 ל-14.8 מיליון שקל בהשוואה להכנסות של 5.3 מיליון שקל ב-2009. הגידול החד בהכנסות החברה נובע בעיקר מהצלחת מאמצי המכירה בשוק האמריקאי ומהעלאת המחירים של המערכת הרובוטית לקיבוע חוליות בעמוד השידרה (SpineAssist).

ההכנסות ב-2010 כללו מכירות בהיקף של 6.4 מיליון שקל בשוק האמריקאי, המהווה כיום יותר מ-40% מסך מכירות החברה, זאת פחות משנה מאז החלה מזור בפעילות השיווק והמכירה בשוק זה. ברבעון הרביעי גדל היקף המכירות של החברה בשוק האמריקאי ב-4.2 מיליון שקל.

ההפסד של מזור ב-2010 הסתכם ב-21.5 מיליון שקל, לעומת הפסד של 17 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2009. ההפסד נבע בעיקר מהגידול בהוצאות המכירה והשיווק עקב החדירה לשווקים חדשים.

אורי הדומי, מנכ"ל מזור רובוטיקה, מציין כי "מזור הצליחה להציג צמיחה גבוהה בהכנסות ב-2010, וזאת על רקע מהלכי חדירה מוצלחים בשוק האמריקאי בהתאם למתוכנן. ההצלחה המלאה והגורפת בשימוש במערכת ה-SpineAssist. לצד התועלת הגבוהה עליה מדווחים הרופאים, מובילים להגדלת כמות הניתוחים המבוצעים באמצעותה ותורמת לגידול בהיקף המכירות ולהעלאת מחירי המכירה".

מזור קיבלה לפני כחודשיים את אישור מינהל המזון והתרופות האמריקאי, ה-FDA, המתיר את שיווקם בארה"ב של שתלי קיבוע עמוד השדרה שפיתחה מסוג Emerald (לשעבר טופז). שתל ה-Emerald יתאים לקיבוע חוליות באמצעות המערכת הרובוטית של מזור, ה-SpineAssist, בפרוצדורות טיפוליות רבות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות