אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוכני הביטוח הפסידו בביהמ"ש: הפרסומת של 9 מיליון תישאר באוויר

סוכני הביטוח הפסידו בביהמ"ש: הפרסומת של 9 מיליון תישאר באוויר

בית המשפט דחה את בקשת סוכני הביטוח לצו מניעה נגד הפרסומת. "אין בפרסומת כל כוונה לפגוע באופן אישי בסוכן ביטוח כזה או אחר", קבע השופט

27.03.2011, 11:00 | מארק שון

הפרסומת של חברת הביטוח 9 מיליון בכיכובה של שני כהן המגלמת את מזכירתו של סוכן ביטוח המכונה "שוקה" לא תרד מהמרקע בזמן הקרוב. זאת לאחר שבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה דחה בקשה של שלושה סוכני ביטוח ושל לשכת סוכני הביטוח נגד שידורה.

"אין בפרסומת כל כוונה לפגוע באופן אישי בסוכן ביטוח כזה או אחר", כתב השופט יעקב שינמן בהחלטה, "מדובר ב'מלחמה כלכלית' שמנהלות חברות הביטוח הפועלות במישירן למול הלקוח לעומת חברות הביטוח המסורתיות הפועלות באמצעות סוכנים".

בשבוע שעבר פנו סוכני הביטוח לבית המשפט במטרה למנוע את שידור הפרסומת שמשודרת בשבועיים האחרונים. בפרסומת מוצגת מזכירתו של סוכן ביטוח בשם יהושוע (שוקה) טל, כמי שמציגה את השימוש הנהנתני בעמלות המשולמות לבוס על ידי לקוחותיו, בין היתר מימון של מטפלת וקייטנת קיץ באנגלית לילדיו והחזקת פוני בבית. סוכני הביטוח שפנו לביהמ"ש, ביניהם כאלה שכינויים הוא אכן "שוקה", טענו כי הפרסומת רומסת את כבודם.

"המפרסמים במקרה זה נהגו במשנה זהירות", קובע השופט, "ובטרם עריכת הסרטון פנו ללשכת סוכני הביטוח ווידאו איתם כי אין סוכנות ביטוח או סוכן ביטוח הנושא את השם של הסוכן הדמיוני בפרסומת". השופט הוסיף, כי מדובר במערכון הומוריסטי שלא נועד לפגוע באיש.

השופט התייחס בהחלטה גם לעובדה שהלשכה היא זאת שפנתה לאותם סוכני ביטוח ושכנעה אותם להצטרף לבקשה לצו מניעה, כדי ליצור רושם שהם נפגעו אישית מהפרסומת. אחד מאותם סוכנים, יהושוע צוער, אף התייחס לכך בפרסום מטעמו באינטרנט וכתב כי "פנה אלי אהוד כץ, נשיא לשכת סוכני הביטוח, בבקשה להגיש תביעה נגד 9 מיליון....אני מאמין שזה לא אישי כלפי".

כעת תיאלץ הלשכה לשלם הוצאות ושכר טרחה בגובה של כ-25,400 שקל.

את חברת ישיר איי.די.איי (תשעה מיליון) ייצגו עורכי הדין רן שפרינצק וענר רבינוביץ' ממשרד ארדינסט, בן נתן. את סוכני הביטוח ייצג עורך הדין יורם מושקט. עורכי הדין תמיר גליק ושירה בריק-חיימוביץ' ממשרד ליבליך-מוזר ייצגו בעניין זה את רשת וערוץ 10.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
אין תחליף לסוכן הביטוח !
כסוכן ביטוח אני אתייחס למגיבים בעילום שמם מספרי 5,6,7 ..... יש לי לקוחות שפנו לבטוח הישיר בדיוק כמו בפרסומת : בזכות המחיר הזול ! אחרי מספר חודשים חזרו אלי בזכות השרות והטיפול שזכו לו כאשר הייתה להם תביעה בגין תאונת דרכים....שרפה בבית.....ופריצה לעסק ...... אני מלווה את הלקוח בכל תביעה מול חברת הביטוח, וגם כאשר יש מחלוקת על גובה הפיצוי אני מתמודד מול החברה, ומשיג את המיטב עבור הלקוח!!! כל עוד הפירסומת היתולית , לי אין בעייה .....אבל, היו פרסומות שבפירוש עוררו זעם כאשר המליצו לעזוב סוכן ביטוח..... אין לי ספק שהביטוח הישיר מתאים לאנשים שנהנים לעשות עסקים באינטרנט, ואולי מגע אנושי מרתיע אותם..... אני אישית נהנה לעשות את כל עסקי מול ,ויחד עם אנשים..... לסיכום,אני מציע לכל אחד לבדוק את חידוש הביטוח שלו אצל סוכן ביטוח, כיום חברות הביטוח הולכות לקראת הסוכנים ומוזילות הביטוחים מול החברות לביטוח ישיר..... פשוט....כי אין תחליף לסוכן הביטוח !!! תמרי.
משה תמרי , קריית חיים  |  29.03.11
12.
כמה סוסי פוני , אופר וסאמר סקול יכול מנכ"ל הישיר לרכוש בשכר של 5,555,555 ?
רביב צולר מנכ"ל ביטוח ישיר - מתבדח על חשבוננו ! היום הוא מתרברב בשכר של 5,555,555 ש"ח , האם בשנה הבאה יעלה שכרו ל- 9,000,000 ש"ח ? והאם לא היה עדיף להשקיע את המיליונים שמבוזבזים על פרסומות אוויליות , במתן הנחות אמיתיות ללקוחות ושירות טוב יותר ?
עמוס  |  28.03.11
לכל התגובות