אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - המפקח על הביטוח לראשי הפניקס: מדוע בכוונתכם למנות יו"ר ללא ניסיון בתחום הביטוח צילום: גדי דגון

בלעדי ל"כלכליסט" - המפקח על הביטוח לראשי הפניקס: מדוע בכוונתכם למנות יו"ר ללא ניסיון בתחום הביטוח

המפקח הזמין את ראשי קבוצת דלק לשימוע בנושא הבוקר; משה ברקת שימש בעבר יו"ר מחלקת התאגידים ברשות ניירות ערך ואמור להחליף את אהוד שפירא, אשר עזב את התפקיד כבר לפני שמונה חודשים

28.03.2011, 07:01 | גולן חזני

המפקח על הביטוח, פרופ' עודד שריג, זימן לשימוע הבוקר (ב') את ראשי קבוצת דלק בשל מינויו הצפוי של ד"ר משה ברקת כיו"ר חברת הפניקס. ל"כלכליסט" נודע כי המפקח ידרוש הסברים כיצד מחליטה דלק, בעלת השליטה בהפניקס, למנות לתפקיד אדם שאיננו בעל ניסיון בתחום הביטוח. הפניקס נחשבת לאחת מחברות הביטוח הגדולות בישראל. בסמכותו של המפקח על הביטוח שלא לאשר את המינוי של ברקת.

ברקת שימש בעבר יו"ר מחלקת התאגידים ברשות ניירות ערך. הוא הצטרף לקבוצת דלק לפני כשנה ומשמש מנהל פיננסים ואסטרטגיה ראשי של הקבוצה. כמו כן הוא מכהן כדירקטור בקבוצת דלק, בדלק אנרגיה ובאלעד אירופה.

מאז עזב אהוד שפירא את תפקיד יו"ר הפניקס, לפני שמונה חודשים, לא מונה לו מחליף. מספר מועמדים כמו מוטי שושן, לשעבר בכיר בבנק הפועלים, יו"ר דלק ישראל משה עמית, ומנכ"ל קבוצת דלק אסי ברטפלד, לא הגיעו אל קו הגמר.

ההערכות בענף הביטוח ובקרב גורמים באוצר הן שאיל לפידות הוא הדוחף למינויו של ברקת. לפידות הנו מנהל דומיננטי בהפניקס ובקבוצת דלק. שריג מבקש לבדוק האם מינויו של ד"ר ברקת נועד שלא לפגוע בעבודתו של לפידות בניהול החברה.

מדוברות האוצר סירבו להתייחס לנושא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות