אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל מקדמת את הארנק הסלולרי: במגעים עם מאסטרקארד וסיטיבנק

גוגל מקדמת את הארנק הסלולרי: במגעים עם מאסטרקארד וסיטיבנק

לפי ה"וול סטריט ג'ורנל", גוגל מעוניינת לאפשר רכישות סלולריות כדי לחזק את עסקי הפרסום שלה, ולא תקבל אחוזים מעסקאות שיתבצעו בדרך זאת

28.03.2011, 10:09 | יוסי גורביץ
גוגל ממשיכה לקדם את רעיון הארנק האלקטרוני, ונמצאת במגעים מתקדמים עם חברת האשראי מאסטרקארד ועם סיטיבנק, במסגרת נסיונותיה למצוא בנקים ושירותי סליקה שיאפשרו שימוש בטלפונים סלולריים ככרטיסי אשראי - כך דיווח הבוקר (ב') "הוול סטריט ג'ורנל", בהסתמך על מקורות הקרובים לנושא.

לצורך מיזם האשראי מתכוונת גוגל להשקיע בטכנולוגיית NFC - שבבי Near Field Contact, שמאפשרים למכשירי סלולר לזהות זה את זה, או מכשירים אחרים המצוידים בטכנולוגיה, ולהעביר ביניהם מידע מוצפן. מנכ"ל החברה היוצא, אריק שמידט, הצהיר על חזון זה בתחילת השנה, והסמארטפון החדש שמשווק על ידי גוגל, הנקסוס S, כבר מצויד בשבב NFC. על פי דיווחים קודמים, השירות אמור להתחיל לפעול עוד השנה.

מטרתה של גוגל היא לאפשר רכישות סלולריות כדי לקדם את עסקי הפרסום שלה: החברה איננה צפויה, על פי המקורות, לקבל נתח כלשהו מההכנסות מעסקאות שהיא מקדמת עם מאסטרקארד וסיטיבנק, אך היא מנסה להביא לכך שהשירות יאפשר למוכרים לקבל יותר מידע על לקוחותיהם, שיאפשר להם להציע פרסומות מדויקות יותר.

כמו כן, המכשירים צפויים להציע ללקוחותיהם מידע על הנחות באזורים הסמוכים להם, תחום מתפתח לאחרונה שגוגל משקיעה בו משאבים ניכרים: מנהלת מחלקת החיפוש שלה, מאריסה מאייר, הפכה לאחרונה למנהלת חטיבת השירותים המקומיים של גוגל.

האנליסט ניק הולנד אמר ל"וול סטריט ג'ורנל" כי אף שטכנולוגיית NFC נראית "כאילו היא שואבת מידע מהאוויר", בפועל מדובר בטכנולוגיה מאובטחת יותר מאשר כרטיס אשראי עם פס מגנטי. RIM , יצרנית הבלקברי, כבר הודיעה כי תשלב את טכנולוגיית NFC במכשיריה העתידיים, ועל פי שמועות שלא אוששו, אפל מתכוונת גם היא לאפשר שימוש בה במכשירי האייפון העתידיים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות