אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחקר: רוב מקומות העבודה בישראל מגבילים את השימוש בפייסבוק צילום: Shutterstock

מחקר: רוב מקומות העבודה בישראל מגבילים את השימוש בפייסבוק

מנתוני חברת STKI עולה ש-35% מהעסקים אף חוסמים לחלוטין את הגישה של עובדיהם לרשת החברתית. המעסיקים גם אוסרים על שיחות בסקייפ - אך ברוב המקרים מתירים שימוש בג'ימייל. ואילו סמארטפונים מחולקים לעובדים?

28.03.2011, 15:09 | אסף גלעד

35% ממקומות העבודה בישראל חוסמים את הגישה של עובדיהם לפייסבוק, ו-27% מגבילים את השימוש ברשת החברתית - כך עולה מסקר שמפרסמת אחר הצהריים (ב') STKI. שאר מקומות העבודה, 38% מהם, מתירים לגלוש בפייסבוק באופן חופשי.

גם השימוש בסקייפ נאסר במקומות עבודה רבים, אף על פי שהוא יכול להוביל להוזלת עלויות משמעותית, כתחליף לשיחות טלפון. 78% ממוקמות העבודה אוסרים על עובדיהם לשוחח באמצעות השירות, בעוד שרק 18% מאשרים זאת ללא הגבלה.

השימוש בשירות הדואר האלקטרוני ג'ימייל, מנגד, מקובל יותר בקרב מקומות העבודה, ומאפשר לעובדים לגשת לתיבותיהם הפרטיות. 58% מהם מאשרים את השימוש בג'ימייל, ורק 24% אוסרים עליו. 18% מגבילים את השימוש בו.

לצד הגבלת הגישה לאתרים שונים מהמחשבים במקום העבודה, מסתבר כי אותם ארגונים שנבדקו דווקא מעודדים חלוקה של סמארטפונים, שמהם ניתן לגשת למרבית האפליקציות של האתרים והשירותים שנחסמים.

36% מהארגונים המחלקים סמארטפונים לעובדיהם מעדיפים מכשירים מבוססי אנדרואיד - שיעור גבוה בהרבה מהמקובל בקרב עסקים בעולם, שם הוא עומד על 16%. הבלקברי מגיע ל-30%, לעומת 35% בעולם. במקום השלישי ניתן למצוא את האייפון עם 28% (לעומת 15% בלבד בעולם). רק 6% מהעסקים מחלקים טלפונים מבוססי מערכת הפעלה של ווינדוס, לעומת 20% בעולם - כנראה גם בשל העובדה שווינדוס פון 7 טרם הושקה בישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות